Constantine 2 nadal w planach? Reżyser sugeruje, że czeka nas film tylko dla dorosłych

Francis Lawrence nie zapomniał o kontynuacji Constantine’a i chciałby teraz stworzyć film z „prawdziwą” kategorią R.

fantasy
Patrycja Otfinowska 30 października 2023
2
Źrodło fot. Constantine, Francis Lawrence, Warner Bros., 2005.
i

Constantine był emocjonującą przygodą, zawierającą w sobie wszystko co najlepsze: tajemnicze istoty, anioły, demony i walkę o dusze ludzi. Keanu Reeves dobrze wczuł się w rolę cynicznego łowcy potępionych dusz, co sprawiło, że widzowie zapragnęli zobaczyć kontynuację.

Od dłuższego czasu słychać było głosy mówiące, że jest nadzieja dla drugiej części. Reżyser pierwszej odsłony, Francis Lawrence, potwierdza te doniesienia i zaprzeczył plotkom, jakoby projekt już dawno anulowano. Twierdzi również, że studio Warner Bros. przekazało prawa do historii Johna Constantine’a, co oznacza zielone światło dla tworzenia kontynuacji, a opóźnienie wynika między innymi ze strajku scenarzystów.

Zatem Constantine 2 został w sposób oczywisty wstrzymany przez strajk scenarzystów. Musieliśmy przeskoczyć wiele przeszkód, aby ponownie przejąć kontrolę nad postacią, ponieważ inni ludzie kontrolowali uniwersum Vertigo. Teraz ją odzyskaliśmy.

Keanu, Akiva Goldsman i ja odbyliśmy spotkania, i ustaliliśmy, jak naszym zdaniem będzie wyglądać ta historia, a poza tym odbędzie się więcej spotkań, które muszą się wydarzyć – trzeba napisać scenariusz – ale naprawdę mamy nadzieję, że uda nam się zrobić Constantine’a 2 i stworzyć wersję z prawdziwą kategorią R.

Co oznacza dla Francisa Lawrence’a „prawdziwa” kategoria R? Przy produkcji pierwszej części z 2005 roku reżyser wraz ze studiem trzymali się ram odpowiednich dla kategorii PG-13, czyli ograniczając sceny przemocy, pokazywanie krwi i używając odpowiedniego języka. Niestety, komisja zajmująca ustalaniem kategorii dla filmów uznała, że film otrzyma kategorię R ze względu na konteksty religijne. Rok temu reżyser tak wypowiedział się na ten temat:

Jedną z najważniejszych rzeczy dla mnie w przypadku pierwszej części było to, że według Warner Bros. przestrzegaliśmy zasad tworzenia filmu z kategorii PG-13 w zakresie przemocy, krwi, języka i seksualności. Jednak komisja ds. ocen dała nam twardą reprymendę w oparciu o ich szarą strefę intensywności. I bardzo, bardzo żałuję, że mamy film z oceną R, który w rzeczywistości jest filmem kategorii PG-13. A gdybym musiał wybrać kategorię R, naprawdę zrobiłbym film z oceną R. Sprawiłbym, że byłby on o wiele straszniejszy i bardziej brutalny, więc naprawdę nakręciłbym film dla dojrzałych widzów

Jeśli marzenie reżysera o stworzeniu filmu z kategorią R dojdzie do skutku, możliwe, że otrzymamy naprawdę emocjonującą kontynuację Constantine’a. Na ten moment jednak nie wiemy nic więcej na temat fabuły, a także nie jest znana jeszcze data premiery.

Patrycja Otfinowska

Patrycja Otfinowska

Przygodę z profesjonalnym pisaniem rozpoczęła w czerwcu 2023 na Filmomaniaku, gdzie zajmuje się newsami ze świata kina; wcześniej pisała opowiadania o swoich ulubionych książkowych bohaterach. Z wykształcenia nauczyciel języka polskiego, jednak nauczanie przegrało z jej miłością do filmów i seriali. Nie boi się żadnego gatunku: równie chętnie zobaczy po raz setny Tokio Drift, co wybierze się w ciemno do kina na niszowy film. Niezdrowo zafascynowana Wiedźminem i gdy tylko może, po raz kolejny przechodzi Zabójców królów. Czyta książki w ilościach hurtowych, twierdząc, że z każdej potrafi wyciągnąć jakąś głęboką myśl. Gdy już oderwie się od monitora, zabiera drona na spacery i robi zdjęcia okolicy.

Nowe zdjęcia Liama Hemswortha na nowo wzbudziły dyskusje o tym, czy aktor pasuje do roli Geralta

Nowe zdjęcia Liama Hemswortha na nowo wzbudziły dyskusje o tym, czy aktor pasuje do roli Geralta

Kiedy Wiedźmin 4 będzie na Netflixie?

Kiedy Wiedźmin 4 będzie na Netflixie?

Sand Land - recenzja filmu. Anime twórcy Dragon Balla przypomniało mi o dzieciństwie

Sand Land - recenzja filmu. Anime twórcy Dragon Balla przypomniało mi o dzieciństwie

Serial Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy Amazona zastąpił ważną gwiazdę i teraz naprawdę możemy się bać

Serial Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy Amazona zastąpił ważną gwiazdę i teraz naprawdę możemy się bać

Pingwin na mrocznym zwiastunie. Colin Farrell powraca do Gotham City w nowym serialu DC

Pingwin na mrocznym zwiastunie. Colin Farrell powraca do Gotham City w nowym serialu DC