Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 2 października 2022, 09:47

Bruce Willis zaprzecza, że sprzedał prawa do wizerunku firmie zajmującej się deepfake'ami [Aktualizacja]

W ostatnich dniach pojawiły się doniesienia, że aktor Bruce Willis sprzedał swój wizerunek firmie zajmującej się deepfake'ami. Reprezentant aktora zaprzeczył temu.

Źrodło fot. Szklana pułapka; John McTiernan; 1988
i

Aktualizacja

Dziś pojawiły się nowe informacje na temat domniemanego sprzedania wizerunku przez Bruce’a Willisa. Jak podaje portal The Hollywood Reporter, aktor nie zawarł żadnej umowy z firmą Deepcake. Doniesienia sprzed kilku dni zdementował agent gwiazdora, który przesłał oświadczenie w tej sprawie do wspomnianego powyżej serwisu.

Oryginalna wiadomość z 30.09

Jakiś czas temu rodzina Bruce’a Willisa poinformowała fanów, że znany aktor kończy karierę zawodową. Powodem takiej decyzji było zdiagnozowanie u niego afazji, czyli choroby wpływającej na pogarszanie się funkcji językowych.

Wydawać by się mogło, że w związku z zakończeniem kariery aktorskiej, fani nie będą mogli więcej zobaczyć Bruce’a Willisa na ekranie. Nic bardziej mylnego. Z pomocą przychodzi deepfake, czyli technologia powoli wykorzystywana w Hollywood (via Collider).

Wizerunek aktora wykreowany przy pomocy tej technologii mogliśmy już oglądać w zeszłym roku. „Wystąpił” on bowiem w spocie reklamowym rosyjskiej sieci komórkowej MegaFon, a jego ekranowym partnerem był Azamat Musgaliev. Bruce Willis został przeniesiony na ekran przez firmę Deepcake.

Możliwość pojawienia się na ekranie bez faktycznego brania udziału w zdjęciach na tyle spodobała się aktorowi, że zdecydował się na sprzedanie praw do swojego wizerunku. Tym samym Bruce Willis stał się pierwszą gwiazdą Hollywood, która zdecydowała się na podobny krok.

Podobała mi się precyzja, z jaką wyszła moja postać. Dla mnie to świetna okazja do cofnięcia się w czasie. Wraz z pojawieniem się nowoczesnych technologii mogłem się komunikować, pracować i uczestniczyć w filmowaniu. To bardzo nowe i ciekawe doświadczenie i dziękuję całemu naszemu zespołowi.

W związku z decyzją podjętą przez Bruce’a Willisa można spodziewać się, że w najbliższym czasie zostanie zaprezentowany pierwszy pełnometrażowy film, w którym twórcy wykorzystają twarz aktora.

Warto przypomnieć, że technologia deepfake była już wykorzystywana w Hollywood. Korzystali z niej między innymi twórcy odpowiedzialni za Mandalorianina, w którym pojawił się wizerunek młodszego Luke’a Skywalkera.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

Marcin Nic

Marcin Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w zeszłym roku wylądował w GOL-u. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Przez większą część roku chodzi niewyspany, w związku z zarywaniem nocek na oglądaniu meczów NBA. Nadal jednak uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

więcej

kalendarz wiadomości
2022
październik
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.