Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 31 marca 2022, 07:30

Bruce Willis kończy karierę aktorską z powodu choroby

Plotki o stanie zdrowia popularnego aktora okazały się prawdziwe. O kończącej jego aktorską karierę chorobie poinformowała rodzina.

Niestety, ale prawdopodobnie nie zobaczymy już Bruce’a Willisa w żadnym filmie. W oświadczeniu napisanym przez rodzinę czytamy, że u aktora zdiagnozowano afazję (via Deadline). Stanowi to potwierdzenie plotek o jego stanie zdrowia, które pojawiały się na przestrzeni ostatnich miesięcy.

Jako rodzina pragniemy podzielić się informacją, że nasz ukochany Bruce ma problemy zdrowotne, a niedawno zdiagnozowano u niego afazję. Poważnie wpływa ona na jego zdolności językowe. Z tego powodu Bruce zdecydował się na zakończenie kariery. Jest to bardzo trudny okres dla niego i naszej rodziny. Jesteśmy wdzięczni za okazane wsparcie i miłość.

Afazja określana jest jako zespół schorzeń mózgu, które w zdecydowanej większości objawiają się zaburzeniami funkcji językowych. Osoby nią dotknięte mają problemy z mówieniem, a także z rozumieniem mowy. Często również dochodzą problemy z pisaniem oraz czytaniem.

Najważniejsze role Bruce’a Willisa

Aktor znany jest przede wszystkim z ról w filmach akcji, które przyniosły mu ogromną popularność na całym świecie. Zagrał on w takich tytułach, jak Szklana Pułapka, Pulp Fiction, 12 małp, Piąty element, Armageddon czy Szósty zmysł.

W przeciągu swojej kariery Bruce WIllis zgarnął pięć nominacji do Złotych Globów (w tym jedną statuetkę za film Na wariackich papierach) oraz trzy nagrody Emmy.

Niestety w wyniku choroby w ostatnich latach kariera aktora podupadła. Pojawiał się on głównie w przeciętnych filmach, często wręcz miażdżonych przez krytyków.

Marcin Nic

Marcin Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w zeszłym roku wylądował w GOL-u. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Przez większą część roku chodzi niewyspany, w związku z zarywaniem nocek na oglądaniu meczów NBA. Nadal jednak uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

więcej

kalendarz wiadomości
2022
marzec
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.