Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 4 października 2022, 13:10

autor: Weronika Morozewicz

Chciał być Riddlerem w The Batman, ale to nagranie zagwarantowało mu rolę Jokera

Barry Keoghan zdradza, jak nieudana próba zdobycia roli Riddlera w filmie The Batman Matta Reevesa, doprowadziła go do zagrania Jokera.

Źrodło fot. Eternals, Chloé Zhao, Marvel Studios, 2021
i

Barry Keoghan wcielił się w postać Jokera w The Batman w reżyserii Matta Reevesa. Jednak aktor początkowo ubiegał się o rolę Riddlera, czyli Człowieka-Zagadki. Po wysłaniu taśmy w ramach przesłuchania do filmu, Keoghan spotkał się z producentem Dylanem Clarkiem, który zdradził aktorowi, że postać zagra Jonah Hill. Ostatecznie w Riddlera wcielił się Paul Dano.

Cztery miesiące później Keoghan dowiedział się od swojego agenta, że producenci mają mu do zaoferowania zupełnie inną rolę:

Chcą Cię w Batmanie jako Jokera, ale nie możesz nikomu powiedzieć.

Keoghan postanowił podzielić się z fanami nagraniem, które zapewniło mu rolę w Batmanie.

W filmie ostatecznie pojawiła się tylko jedna scena z udziałem aktora. Przedstawia ona Riddlera w Azylu Arkham, do którego trafiają najbardziej szaleni i niepoczytalni przestępcy. Z celi obok dochodzi tajemniczy głos mężczyzny, którego sylwetka pozostaje skryta w cieniu.

Mimo że w napisach końcowych postać Keoghana nazwano „więźniem Arkham”, tożsamość złoczyńcy zdradza jego złowieszczy śmiech. Nowe wcielenie Jokera potwierdził sam Reeves po premierze filmu.

Reżyser zdradził również, że w produkcji doszło nawet do spotkania samego Batmana z Jokerem. Niestety wspomniana scena nie pojawiła się w wersji kinowej. Reeves odesłał fanów do strony z klipem, udostępniając link na swoim koncie na Twitterze wraz z zagadką w stylu Riddlera.

HBO Max kupisz tutaj

Scena, w której Batman staje twarzą w twarz z Jokerem, zaczęła krążyć w sieci. Usunięty fragment podtrzymuje klimat widowiska, obraz jest nieco rozmazany, a sama scena wybiórczo ukazuje postać złoczyńcy. Keoghan postanowił nieco bardziej przybliżyć nam postać Jokera:

Chciałem, żeby za makijażem krył się człowiek. Chcę, aby ludzie mogli się z nim utożsamić… żeby wiedzieli, że to maska, którą zakłada.

Mimo że Keoghan jest gotowy na ponowne wcielenie się w rolę Jokera, nadal nie wiadomo, czy aktor pojawi się w sequelu Batmana.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.