Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 3 lutego 2023, 12:55

Jaka jest przyszłość Avatarów? Widzów czeka przeskok czasowy, ale to nie wszystko

Producent Avatara ujawnił nowe szczegóły na temat tego, czego możemy się spodziewać w kolejnych częściach serii. Ponadto do obsady dołącza Oona Chaplin, wnuczka Charliego Chaplina, znana z Gry o tron.

Źrodło fot. Avatar: Istota wody, James Cameron, 20th Century Studios, 2022
i

Mimo że w kinach nadal można obejrzeć drugą część Avatara, w sieci co rusz pojawiają się nowe informacje na temat trzeciej odsłony serii, która ma pojawić się w kinach w grudniu 2024 roku. „Trójka” ma nam pokazać kolejne plemię Na’vi, które będzie diametralnie różne od znanych nam do tej pory. Ludzie Popiołu, bo tak zostali nazwani, będą odgrywali rolę antagonistów.

O kolejnych częściach serii wypowiedział się ostatnio producent franczyzy, Jon Landau, w rozmowie z magazynem Empire. Najważniejszą informacją była ta o castingu Oony Chaplin, wnuczki Charliego Chaplina, która w Grze o tron wcieliła się w postać Talisy Maegyr (ukochana Robba Starka). W kolejnej odsłonie Avatara nie zagra jednak niewinnej Na’vi, a przywódczynię Ludzi Popiołu o imieniu Varang.

Są dobrzy ludzie i są źli ludzie. Tak samo jest po stronie Na’vi – Landau o nowym plemieniu.

Ponadto według producenta w Avatarze 4 czeka nas „wielki skok w czasie”, a w piątym filmie akcja przeniesie się na przeludnioną i wyniszczoną Ziemię. Landau podkreśla też, że twórcy nie chcą pokazać ponurego obrazu tego, dokąd zmierza nasz gatunek, bo widowiska opowiadają również o idei zmiany tego destruktywnego kursu.

Gdyby nie sukces Istoty wody, nie byłoby kolejnych filmów

Avatar: Istota wody trafił do kin aż 13 lat po wydaniu pierwszego obrazu. Sam Cameron przyznał, że gdyby odniósł porażkę, postawiłby pod znakiem zapytania przyszłość całej serii, mimo że w tym czasie „trójka” była już nakręcona. Na szczęście dla Camerona i 20th Century Studios, Avatar: Istota wody osiągnął olbrzymi sukces kasowy, stając się czwartym najbardziej dochodowym filmem w historii.

Wszystko wskazuje na to, że trzecią cześć widzowie mają jak w banku, a James Cameron na niej nie poprzestanie. Pierwszą część serii można obecnie obejrzeć na Disney+.

Disney+ kupisz tutaj

Zapraszamy Was na nasz kanał na Youtube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Mateusz Libera

Mateusz Libera

Przygodę z pisaniem rozpoczął od tworzenia opowiadań na lekcjach w gimnazjum, później ruszył humanistyczną ścieżką, wybierając studia z dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Swoje pierwsze teksty publikował na autorskim blogu i w konkursach, by na początku 2023 roku trafić do działu filmowego redakcji Gry- OnLine.pl, gdzie rozpoczął pracę jako autor artykułów o tematyce filmowej. Oprócz tego interesuje się fantastyką, historią, grami RPG i strategiami. Jest też wieloletnim graczem League of Legends – gra od drugiego sezonu. Ponadto pisze książki przygodowe i fantasy, lecz w tej dziedzinie jest jeszcze debiutantem. Na rynku wydawniczym ma na razie jeden zbiór opowiadań.

więcej