Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 30 grudnia 2022, 12:05

James Cameron będzie kręcił już tylko Avatary? Reżyser nie ma nic przeciwko

James Cameron opowiedział o czasie spędzonym na tworzeniu Avatara. Reżyser ostatnie dwie dekady poświęcił wyłącznie uniwersum Pandory i nie zapowiada się na to, by w najbliższej przyszłości miał porzucić ten świat.

Źrodło fot. Avatar; reż. James Cameron; 20th Century Fox; 2009
i

W styczniowym numerze magazynu Empire James Cameron musiał stawić czoła zróżnicowanym pytaniom w ogromnej sesji „pytań i odpowiedzi” z innymi filmowcami. W jej trakcie poruszono między innymi temat czasu, jaki reżyser musiał poświęcić na prace nad Avatarem.

Disney+ kupisz tutaj

Hinduski reżyser S.S. Rajamouli spytał Camerona, czy ten nie żałuje możliwej straty innych historii, które pojawią się w nadchodzących latach (via Empire Online):

S.S. Rajamouli: Około 25 lat spędziłeś w świecie Avatara. Jestem pewny, że w przyszłości będziesz miał jeszcze sporo historii lub pomysłów do opowiedzenia. Czy czasem żałujesz, że nie będziesz miał szansy, aby o nich powiedzieć?

James Cameron: Cześć S.S. Mam dwie odpowiedzi na twoje pytanie: pierwsza dotyczy świata Avatara, który jest tak ogromny, że większość interesujących mnie opowieści mogę zawrzeć w jego ramach i jednocześnie mogę wypróbować wiele technik stylistycznych, które mam nadzieję odkryć. Druga odpowiedź to tak, nasz czas, jako artystów, nie jest nieskończony.

Zawsze będę żałował historii, których nie miałem szansy zrealizować. Mimo to czuję dużą satysfakcję, gdy inni reżyserzy decydują się na podjęcie części moich pomysłów. Tak było z Kathryn Bigelow i Dziwnymi dniami, a także z Robertem Rodriguezem, gdy przekazałem mu pałeczkę Ality: Battle Angel. Nie mogę się doczekać kolejnych kolaboracji z podziwianymi przeze mnie reżyserami.

Jak widać, James Cameron jest w pełni świadomy pewnych ograniczeń, jakie nakłada na niego Avatar. Jednocześnie jednak reżyser może ukształtować świat Pandory w dowolny sposób i w swoim fantastycznym uniwersum opowiedzieć całkowicie nowe historie, które przyciągną widzów do kin, a jemu pozwolą się realizować.

Osoby, które pragną poznać historie ze świata Pandory, mogą to zrobić na Disney+, gdzie dostępny jest pierwszy Avatar z 2009 roku, oraz w kinach na seansie Avatara: Istoty wody.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Swoją podróż z pisaniem i publicystyką zaczął już wiele lat temu, bo w listopadzie 2021 roku. Wtedy to na Allegro można było zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, więc jego felietony to głównie marudzenie na wszystko, co podpadnie.

więcej

kalendarz wiadomości
2022
grudzień
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.