Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy

Duchy Inisherin (The Banshees of Inisherin)

Film premiera: 21.10.2022 , w Polsce: 20.01.2023

Duchy Inisherin (The Banshees of Inisherin) opowiada historię dwóch przyjaciółek. Jedna z nich nagle kończy swój związek, co ma poważne konsekwencje dla ich obu. Produkcja należy do gatunku dramatów. czytaj więcej

Opinie o Duchy Inisherin

Zacząłem bać się o moje kolejne przyjaźnie. Wszystko przez ten świetny film

Duchy Inisherin bawią i smucą jednocześnie. To tragikomedia pierwszej klasy, która wychodząc z pozornie banalnej sytuacji, otwiera przestrzeń do refleksji o upływającym życiu i relacjach międzyludzkich. Po tym filmie można zwątpić w świat.

Zacząłem bać się o moje kolejne przyjaźnie. Wszystko przez ten świetny film

Krzyslewy, 17 stycznia 2023, 15:20

146856

Więcej o Duchy Inisherin

Złote Globy 2023 - Czarna Pantera 2 i Ród smoka w gronie zwycięzców

Za nami jubileuszowa, 80. edycja gali wręczenia Złotych Globów. Podczas tegorocznego wydarzenia pierwszy raz w historii nagroda powędrowała do aktorki występującej w produkcji Kinowego Uniwersum Marvela. Przedstawiamy pełną listę laureatów.

Złote Globy 2023 - Czarna Pantera 2 i Ród smoka w gronie zwycięzców

grim_reaper, 11 stycznia 2023, 11:29

146654

Nominacje do Złotych Globów 2023, o statuetkę powalczy Avatar: Istota wody

Poznaliśmy listę nominowanych do jubileuszowej, 80. edycji Złotych Globów. Niestety, w gronie produkcji walczących o prestiżową nagrodę nie zobaczymy filmu IO, Jerzego Skolimowskiego. Z kolei tegoroczny faworyt, Duchy Inisherin, zdobył aż osiem nominacji.

Nominacje do Złotych Globów 2023, o statuetkę powalczy Avatar: Istota wody

grim_reaper, 12 grudnia 2022, 19:20

145766

Film: Duchy Inisherin

Duchy Inisherin (The Banshees of Inisherin) opowiada historię dwóch przyjaciółek. Jedna z nich nagle kończy swój związek, co ma poważne konsekwencje dla ich obu. Produkcja należy do gatunku dramatów.

The Banshees of Inisherin jest dramatem wyreżyserowanym przez Martina McDonagha (scenarzysta m.in. Trzy billboardy za Ebbing, Missouri oraz Siedmiu psychopatów). Opowiada on historię dwóch przyjaciółek znających się niemal przez całe życie. Ich relacje zaczynają psuć się w momencie, gdy jedna z nich kończy związek. Wydarzenie to ma bowiem poważne konsekwencje dla obu kobiet. W filmie wystąpili m.in. Colin Farrell, Barry Keoghan, Kerry Condon, Brendan Gleeson, Pat Shortt, Gary Lydon oraz Sheila Flitton. Zdjęcia kręcono m.in. w Inishmore w Irlandii.

Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.