Na Disney Plus trafił jeden z najlepszych filmów ubiegłego roku, trzeba go zobaczyć

Na liście marcowych premier na Disney+ znajduje się kilka ciekawych tytułów. A jednym z nich jest film określany jako jeden z najlepszych 2022 roku. Dzieło, które pojawiło się kilka dni temu na platformie, jest nominowane do tegorocznych Oscarów.

news
10 marca 2023
8
Źrodło fot. Duchy Inisherin; Martin McDonagh; Searlight Pictures; 2022
i

W kalendarzu 8 marca jest świętem kobiet, ale wyjątkowo w tym roku był także ważną datą dla każdego kinomaniaka. Tego dnia na platformie Disney+ zadebiutował nowy film Martina McDonagha – Duchy Inisherin.

Disney+ kupisz tutaj

Oscarowy hit

Jest to produkcja, po którą warto, a nawet trzeba sięgnąć, jeżeli interesujecie się sezonem nagród, ponieważ już w najbliższą niedzielną noc odbędzie się 95. ceremonia wręczenia Oscarów. Tytuł obok Wszystko wszędzie naraz oraz Na zachodzie bez zmian może się poszczycić największą liczbą nominacji, mając ich na koncie aż dziewięć.

Obraz został doceniony przez Akademię Filmową m.in. w kategoriach najlepszy film, najlepszy reżyser oraz najlepszy scenariusz oryginalny. Jak się okazuje, historia lubi się powtarzać, bo w 2018 roku w tych samych kategoriach nominowano McDonagha i jego Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri. Niestety, reżyser nie wyszedł z żadną z tych statuetek, lecz może w tym roku jego los się odmieni.

Ponadto występujący w głównej roli Collin Farrell został nominowany w kategorii najlepszy aktor pierwszoplanowy, a w kategorii najlepszy aktor drugoplanowy znalazły się dwie gwiazdy występujące w tym widowiskuBarry Keoghan i Brendan Gleeson.

Także Kerry Condon za wcielenie się w siostrę głównego bohatera zyskała uznanie. Aktorka jest jedną z pretendentek do zdobycia Oscara w kategorii najlepsza aktorka drugoplanowa.

Dodatkowo film jest nominowany w dwóch kategoriach technicznych, najlepsza muzyka oryginalna i najlepszy montaż.

Najlepszy film ubiegłego roku

Duchy Inisherin są wychwalane przez krytyków i widzów na całym świecie. Między innymi na Rotten Tomatoes procent pozytywnych recenzji krytyków wynosi 96%, zaś widzów 75%.

McDonagh, Farrell i Gleeson dostarczają coś wyjątkowego. Duchy Inisherin to bez wątpienia jeden z najlepszych filmów – Sarah Michelle Fetters.

Jest oszałamiający wizualnie i konsekwentnie dowcipny, a jednocześnie nie boi się zadawać poważnych pytań na temat życia, jakim jest i jak powinno być przeżywane. To jest sztuka – Kevin Maher.

Duchy Inisherin – o czym są?

Ten komediodramat to opowieść o parze przyjaciół, których długoletnia przyjaźń nagle zostaje przerwana przez jednego z nich. Ta decyzja zaczyna nieść za sobą poważne konsekwencje dla nich samych, ale także dla ich otoczenia. Akcja filmu rozgrywa się na zachwycającej wizualnie wyspie, położonej na zachodnim wybrzeżu Irlandii w czasach dobiegającej końca irlandzkiej wojny domowej.

Na Disney Plus trafił jeden z najlepszych filmów ubiegłego roku, trzeba go zobaczyć - ilustracja #1
Duchy Inisherin; Martin McDonagh; Searlight Pictures; 2022

Mieliście już przyjemność obejrzeć tę produkcję? Jeżeli tak, to podzielcie się z nami Waszymi opiniami. A jeśli nie, to nie zwlekajcie z seansem.

Agata Marczewska

Agata Marczewska

Popkultura to nieodłączny element jej życia. Z tego powodu jej przygoda z pisaniem rozpoczęła się już w najmłodszych latach, gdy zaczęła pisać w szkolnych gazetkach. Kiedy przyszedł ważny moment wyboru kierunku studiów, bez zawahania wybrała kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Dla działu Filmomaniak pisze od stycznia 2023 roku. Nie wie co to sen, bo musi być na bieżąco z newsami ze świata filmowo-serialowego. W kwestii kina, jest zapaloną fanką filmów niezależnych, choć i wyjątkowo dobrym blockbusterem też nie pogardzi. Nienawidzi ograniczać się w oglądaniu konkretnych gatunków filmowych. Jednak najbardziej uwielbia satyry, czarne komedie, dramaty, fantasy i produkcje feministyczne.

2. sezon Andora nie powtórzy błędu The Mandalorian

2. sezon Andora nie powtórzy błędu The Mandalorian

Remake The Office wcale nie powstaje, to po prostu inna wersja

Remake The Office wcale nie powstaje, to po prostu inna wersja

Co obejrzeć na Prime Video, Apple TV Plus i SkyShowtime w weekend 2-4 czerwca 2023 roku

Co obejrzeć na Prime Video, Apple TV Plus i SkyShowtime w weekend 2-4 czerwca 2023 roku

Co ze Spider-Manem 4 z Tomem Hollandem? Wreszcie pojawiły się nowe wieści

Co ze Spider-Manem 4 z Tomem Hollandem? Wreszcie pojawiły się nowe wieści

Co obejrzeć na Netflix, HBO Max i Disney Plus w weekend 2-4 czerwca 2023 roku

Co obejrzeć na Netflix, HBO Max i Disney Plus w weekend 2-4 czerwca 2023 roku