Zwiastun koncepcyjny filmu Patryka Vegi o Putinie. Reżyser ma nowy pseudonim artystyczny

Jak obiecał, tak też zrobił. Patryk Vega zaprezentował światu zwiastun koncepcyjny swojego filmu o zbrodniarzu wojennym Władimirze Putinie. Przy okazji twórca pochwalił się też… swoim nowym pseudonimem.

news
Kamil "grim_reaper" Kleszyk 3 czerwca 2023
2
Źrodło fot. YouTube, AIO Entertainment, 2023
i

Po tym, jak polska kinematografia okazała się dla niego niewystarczającym rynkiem, Patryk Vega postanowił wypłynąć na szerokie, międzynarodowe wody. Pierwszym krokiem w jego wielkiej ekspansji było wymyślenie odpowiedniego pseudonimu. Dlatego też od tej pory twórca każe mówić do siebie… Besaleel. Brzmi egzotycznie? A jakże. Tak bowiem nazywał się biblijny twórca Arki Przymierza, którego imię tłumaczy się jako „w cieniu Boga”.

Tak, więc Vega... wróć, Besaleel, wyposażony w chwytliwy pseudonim artystyczny i ogromny bagaż doświadczenia, wziął się za realizację swojego pierwszego międzynarodowego dzieła. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami będzie to film o prezydencie Rosji – Władimirze Putinie.

Putin – bo tak brzmi tytuł projektu – przedstawi powiązania wschodniego polityka z tamtejszą przestępczością zorganizowaną, w czasach, gdy ten był jeszcze burmistrzem Petersburga. Produkcja określana jako thriller polityczny ma również zgłębić „umysł zbrodniarza i rosyjską duszę”.

Co ciekawe, niedawno rozmowy z Besaleelem podjęła się redakcja prestiżowego serwisu The Hollywood Reporter. W trakcie wywiadu niezwykle skromny twórca stwierdził, że jak mało kto nadaje się do tego, aby przeprowadzić ten ambitny projekt.

Amerykanie, a nawet zachodni Europejczycy nie rozumieją Putina. Jestem osobą napiętnowaną przez komunizm, ponieważ wychowałem się w komunistycznej Polsce. Jednocześnie ukształtowała mnie kultura audiowizualna Hollywood. Właśnie z tego powodu uważam, że jestem w stanie przetłumaczyć zawiłości kultury Wschodu na język Zachodu – przekonywał Besaleel.

Jeśli nie macie jeszcze dość, to dodam, że na łamach wspomnianego portalu pojawił się również ekskluzywny, koncepcyjny zwiastun filmu. Możecie go obejrzeć poniżej, ale uprzedzam – jest dziwny.

Dodajmy, że reżyser w swoim filmie „połączy postacie z prawdziwego świata” z ikonicznymi postaciami zaczerpniętymi ze sztuki i kultury rosyjskiej oraz zachodniej, w tym dziełami rosyjskiego malarza Andrieja Rublowa i włoskiego mistrza Caravaggia.

Chcę, aby postacie świętych i demonów w moim filmie idealnie wtopiły się w świat ulic Sankt Petersburga [pełnych] obdartych i rozczochranych ludzi o udręczonych rosyjskich duszach – dodał twórca.

W momencie pisania tej wiadomości nie mamy informacji o obsadzie Putina. Niemniej jednak ambitny Besaleel pragnie, aby w główną rolę wcieliła się hollywoodzka lub międzynarodowa gwiazda. Na razie reżyserowi musi wystarczyć powyższy zwiastun wypełniony technologią deepfake.

Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

Czy Furiosa jest odpowiednia dla dzieci? Kategoria wiekowa filmu z Sagi Mad Max

Czy Furiosa jest odpowiednia dla dzieci? Kategoria wiekowa filmu z Sagi Mad Max

Czy w filmie Furiosa: Saga Mad Max jest scena po napisach?

Czy w filmie Furiosa: Saga Mad Max jest scena po napisach?

Czy powstanie 2. sezon serialu Mr. & Mrs. Smith od Amazon Prime Video?

Czy powstanie 2. sezon serialu Mr. & Mrs. Smith od Amazon Prime Video?

Akademia pana Kleksa jest już na Netflixie. Film z Tomaszem Kotem możecie obejrzeć w streamingu

Akademia pana Kleksa jest już na Netflixie. Film z Tomaszem Kotem możecie obejrzeć w streamingu

Kiedy Dark Matter będzie na Apple TV Plus? Daty premier odcinków serialu sci-fi

Kiedy Dark Matter będzie na Apple TV Plus? Daty premier odcinków serialu sci-fi