Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 20 maja 2022, 11:08

Patryk Vega nakręci angielskojęzyczny film o Putinie

Patryk Vega wyreżyseruje swój pierwszy zagraniczny film. Opowie on o Władimirze Putinie i jego dojściu do władzy.

Źródło: Pixabay/@DimitroSevastopol

Wiadomo od dawna, że Patryk Vega zawsze jest na czasie, jeśli chodzi o jego produkcje, które dotykają aktualnych spraw politycznych czy społecznych. Wszystko wskazuje na to, że i tym razem reżyser celuje w temat najbardziej rozpalający opinię publiczną.

Jak informuje portal The Hollywood Reporter, nowe dzieło polskiego twórcy opowie historię… Władimira Putina i jego trudnych początków w Sankt Petersburgu, począwszy od wspinania się po szczeblach władzy aż po wojnę w Ukrainie. Według doniesień film ma być w pełni anglojęzycznym debiutem Vegi. Reżyser w roli prezydenta Rosji widziałby najchętniej jedną z amerykańskich lub międzynarodowych gwiazd.

Jeśli uda mu się nakłonić kogoś z elity kinematografii do wcielenia się w postać Putina, najprawdopodobniej spora część budżetu produkcji, który szacowany jest na 12 mln dolarów, powędruje do odtwórcy głównej roli.

Film The Vor in Law (określenie wywodzące się z czasów ZSRR, oznaczające profesjonalnego przestępcę), bo taki tytuł roboczy nosi produkcja polskiego reżysera, ma być typową opowieścią gangsterską, w których Patryk Vega się lubuje.

Jakiś czas temu polski reżyser informował, że pracuje nad autobiograficznym obrazem, który ma być jednocześnie ostatnim w jego karierze na krajowym podwórku. Powodem takiej decyzji według Patryka Vegi jest niewystarczający szacunek, jakiego doświadcza w Polsce.

Mam złą prasę, ponieważ jestem królem box office’u. Nie mogę się dalej rozwijać w Polsce. Praca po angielsku to naturalny rozwój mojej kariery – stwierdził wówczas reżyser.

W opinii twórcy, wieloletnia praca na polskim rynku tylko pomoże mu przy tworzeniu poza granicami kraju.

Mogę zrobić film w 13 dni za 300 tys. dolarów, a mogę też zrobić film na tym samym planie, używając tych samych kamer za 10 proc. australijskiego budżetu, nawet nie hollywoodzkiego – dodał w wywiadzie, przekonując, iż wie, co zrobić z budżetem na poziomie 10 mln. dolarów.

Co prawda opinie o jego dziełach są mocno podzielone, ale trudno nie zgodzić się z faktem, że twórca zasługuje na miano króla box office’u. Jego filmy zarobiły w sumie ponad 100 mln dolarów.

Miłość, seks & pandemia w reżyserii Patryka Vegi obejrzycie tutaj

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej

kalendarz wiadomości
2022
maj
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21

22

23 24 25 26 27 28

29

30 31        
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.