Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 12 listopada 2022, 18:35

Zobacz przerażający materiał z niedokończonej ekranizacji powieści Lovecrafta

Nieugiętość Guillermo del Toro sprawiła, że filmowa adaptacja W górach szaleństwa Lovecrafta nie ujrzała światła dziennego. Teraz reżyser podzielił się fragmentem testowego nagrania CGI, które powstało na potrzeby produkcji.

Źrodło fot. Guillermo del Toro; Instagram: gdtreal
i

Dzieła H.P. Lovecrafta do dzisiaj rozbudzają wyobraźnię oraz niepokój związany z niewyobrażalnymi istotami, których ludzki umysł nie jest w stanie pojąć. Fani uniwersum jednak wciąż czekają na poprawną ekranizację, która z szacunkiem potraktuje materiał źródłowy. Teraz dowiadujemy się, że już lata temu mogliśmy otrzymać filmową adaptację jednego z dzieł Lovecrafta.

Okazało się, że w 2011 roku Universal porzucił projekt, którego reżyserem miał być Guillermo del Toro, producentem James Cameron, a jednym z aktorów Tom Cruise. Ekranizacja W górach szaleństwa nie doszła do skutku, ponieważ del Toro upierał się, aby produkcja mieściła się w kategorii R (dla osób poniżej 17 lat z opieką dorosłego). Na to nie chciało wyrazić zgody studio, któremu zależało na kategorii PG-13 (via Screen Rant).

Guillermo del Toro jest jednym z lepszych twórców horrorów, więc możemy założyć, iż nie chciał doświadczyć żadnych ograniczeń, które mogłaby na niego nałożyć zaniżona kategoria wiekowa.

Ponad 10 lat po tych wydarzeniach reżyser na swoim Instagramie udostępnił nagranie, prezentujące atak Starszej Istoty na członka ekspedycji, która wyruszyła na Antarktydę.

Skoro Guillermo del Toro udostępnił nagranie, to może znaczyć, że nie traci nadziei na ekranizację W górach szaleństwa. Być może krótkie wideo zachęci nowe studio i producentów do zajęcia się projektem, na który przecież czeka nie tylko reżyser, ale i fani zarówno dzieł del Toro, jak i Lovecrafta. Pozostaje nam tylko czekać na odpowiedź na pytanie, czy ktoś faktycznie zainteresuje się tematem i w końcu powstanie ekranizacja godna pisarza.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Swoją podróż z pisaniem i publicystyką zaczął już wiele lat temu w listopadzie 2021 roku. Wtedy to na Allegro można było zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, więc jego felietony to głównie marudzenie na wszystko, co podpadnie.

więcej

kalendarz wiadomości
2022
listopad
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.