Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 26 października 2021, 15:40

autor: Ignacy Kruk

Zobacz gwiazdę Diuny na pierwszych zdjęciach z nowego westernu

Oparty na prawdziwej historii The Last Manhunt otrzymał pierwsze materiały promocyjne. Oprócz możliwości zobaczenia westernowej wersji Jasona Momoa film pozwoli na poznanie przekazywanej ustnie historii plemienia Chemehuevi z Kalifornii.

The Last Manhunt opowiada historię Willie’ego Boya, który przypadkowo zabija ojca swej narzeczonej. W wyniku niefortunnej konfrontacji Willie i Carlota, bo tak nazywa się jego miłość, zmuszeni są uciekać przez pustynię Mojave. Uciekinierzy, ścigani przez lokalnego szeryfa i pragnących zemsty Indian z plemienia zamordowanego wodza, zmuszeni są stawić czoła nie tylko obławie, ale również piekielnemu gorącu pustyni.

Filmowa adaptacja rdzennej opowieści napisana została przez Jasona Momoa i Thomasa Pa Sibbetta, którzy zafascynowani historią spotkali się z przywódcami plemienia Chemehuevi w Joshua Tree. Otrzymali tam zgodę na stworzenie adaptacji i rozpoczęły się zdjęcia do filmu. Genezę projektu Momoa zarysował w wywiadzie dla serwisu Deadline:

Uwielbiam społeczność z Joshua Tree. Pamiętam, jak usłyszałem historię Willie’ego Boya, nazywanego też pustynnym biegaczem, i jak byłem ją zafascynowany. Co powinno być uniwersalną historią o zniszczonej relacji, szybko stało się złożoną opowieścią o władzy, którą dzierżą skorumpowane media i o tym, jak rdzenni Amerykanie byli w nich przedstawiani w przeszłości. Prawdziwa historia Willie’ego Boya nigdy nie została opowiedziana, a jest jedną z piękniejszych.

Obsadę filmu, oprócz Jasona Momoa, tworzą m.in. Martin Sensmeier (Siedmiu wspaniałych) jako Willie Boy, Mainei Kinimaka (See) jako Carlota, Zahn McClarnon (Reservation Dogs) w roli ojca Carloty, jak również Wade Williams (Mroczny Rycerz Powstaje) czy Jamie Sives (Czernobyl). Za produkcję filmu odpowiadają Martin Kistler i Jason Eric Laciste.

Poniżej można zobaczyć pierwsze zdjęcia z The Last Manhunt.

Zobacz gwiazdę Diuny na pierwszych zdjęciach z nowego westernu - ilustracja #1Zobacz gwiazdę Diuny na pierwszych zdjęciach z nowego westernu - ilustracja #2Zobacz gwiazdę Diuny na pierwszych zdjęciach z nowego westernu - ilustracja #3Zobacz gwiazdę Diuny na pierwszych zdjęciach z nowego westernu - ilustracja #4Zobacz gwiazdę Diuny na pierwszych zdjęciach z nowego westernu - ilustracja #5

kalendarz wiadomości
2021
październik
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
          1

2

3 4 5 6 7 8

9

10

11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22

23

24

25 26 27 28 29 30

31

           
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.