Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 13 stycznia 2022, 15:10

autor: Ania Orzech

Zendaya mówi, że 2. sezon Euforii był dla niej bolesny

Gwiazda serialu Euforia przyznała, że drugi sezon dramatu HBO był dla niej niezwykle bolesnym doświadczeniem. Jak mówi Zendaya, główna bohaterka sięgnie dna w najnowszych odcinkach.

Po ponad dwuletniej przerwie serial Euforia powrócił z najnowszymi odcinkami. Gwiazda serialu Zendaya przyznaje, że drugi sezon dramatu HBO był dla niej niezwykle bolesny. Serial będący adaptacją izraelskiej produkcji z 2012 roku o tym samym tytule, skupia się na życiu grupy nastolatków i porusza trudne tematy i doświadczenia takie, jak narkotyki oraz choroby psychiczne. W trakcie pierwszego sezonu Euforii postać grana przez Zendayę, czyli Rue Bennett, zmaga się problemami ze zdrowiem psychicznym oraz uzależnieniem od narkotyków.

Zendaya w rozmowie z Radio Times przyznała, że granie Rue w drugim sezonie Euforii było dla niej bolesnym doświadczeniem. Jak mówi aktorka, jej bohaterka sięgnie dna, a nowe odcinki okażą się być dla niej niezwykle brutalne:

Ten sezon, a dokładniej, ona (Rue – dop. red) sięgnie dna. Kiedy docieramy do połowy (sezonu - dop.red.), to właśnie wtedy (Rue - dop.red.) stacza się na dno i oglądanie tego stało się niezwykle bolesne dla nas wszystkich. Przedstawienie jej przechodzącej przez to wszystko sprawiło mi ból. […] To bywa trudne, ponieważ moje ciało nie wie, że to nie jest prawdziwe, nawet jeśli umysł zdaje sobie z tego sprawę. Kiedy naprawdę zależy Ci na bohaterach, jesteś w stanie uwewnętrznić rzeczy, przez które przechodzą.

Najnowszy sezon Euforii liczy osiem odcinków i jest dostępny w ofercie HBO i HBO GO.