Wygląd Ellie w serialu The Last of Us jest ostro komentowany przez fanów

W Internecie zawrzało, ponieważ część fanów The Last of Us nie podoba się wybór aktorki do roli Ellie. Ich zdaniem za mało przypomina postać z gry.

ciekawostki filmowe
Zbigniew Woźnicki 1 października 2022
4
Źrodło fot. The Last of Us, Naughty Dog, 2013 / The Last of Us, Neil Druckmann i Craig Mazin, HBO, 2023
i

The Last of Us jest kultową serią, którą znają wszyscy. I to pomimo tylko dwóch części oraz pojawienia się gier wyłącznie na konsolach PlayStation. Z tego powodu serial HBO, powstający na bazie gry, spotkał się z dużym zainteresowaniem.

Pod koniec września premierę miał pierwszy zwiastun serialu The Last of Us. W sieci zaczęły pojawiać się komentarze osób oburzonych tym, że aktorka wcielająca się w Ellie, nie przypomina bohaterki z gry.

„Aktorka grająca Ellie musi być ładna”

Już na początku 2021 roku dowiedzieliśmy się, kto wcieli się w role Joela oraz Ellie. Ale premiera zwiastuna na nowo doprowadziła do krytyki wyborów castingowych, zwłaszcza odtwórczyni młodej bohaterki – Belli Ramsey.

Jednym z naczelnych argumentów niektórych osób jest stwierdzenie, że aktorka jest zbyt brzydka do roli czternastoletniej dziewczynki. Można je znaleźć zarówno w komentarzach pod zwiastunem, jak i w mediach społecznościowych:

Wygląd Ellie w serialu The Last of Us jest ostro komentowany przez fanów - ilustracja #1
Wygląd Ellie w serialu The Last of Us jest ostro komentowany przez fanów - ilustracja #2
Wygląd Ellie w serialu The Last of Us jest ostro komentowany przez fanów - ilustracja #3

Nie mogę przeżyć wyboru aktorki, która zagra Ellie. Dajcie spokój. The Last of Us jest tak dobre dzięki Joelowi (kochający ojciec, później zgorzkniały facet, który na końcu znowu staje się ojcem dzięki Ellie) oraz Ellie (tajemniczy i cichy dzieciak, stający się słodkim i uroczym dzieckiem dzięki Joelowi). Razem tworzą emocjonalną więź na poziomie ojciec-córka, ponieważ ich doświadczenia miały wpływ na nas graczy. Będąc szczerym, nie widzę aktorki jako „uroczej i słodkiej” i uważam, że to całkowicie zniszczy chemię oraz emocjonalny wpływ adaptacji – elite troops.

Wygląd Ellie w serialu The Last of Us jest ostro komentowany przez fanów - ilustracja #4

Moim zdaniem aktorka grająca Ellie w serialowym The Last of Us wygląda dziwnie. Widać znowu mamy do czynienia z pieprzeniem Hollywood na temat „wyglądu prawdziwej kobiety”, czyli kobiety nieatrakcyjnej! Tak, powiedziałem to! – Gamendtech.

Pojawiały się również komentarze broniące wyboru aktorki. Jeden z użytkowników zwrócił uwagę na to że w sieci celowo przerabiane są zdjęcia aktorki, żeby pokazać Bellę Ramsey w złym świetle:

Ludzie chcą, żeby Ellie grała cosplayerka, czy kto? Talent Belli jeszcze bardziej podniesie poziom serialu. Wisienką na torcie są przeróbki oczu, żeby wyglądała brzydko, co jest już sku*******kie – CristianDrake.

Nie jest łatwo, gdy człowiek przywiązuje się do postaci z gier. Moim zdaniem jednak ona przekona ludzi do siebie. Pamiętam, że zaimponowała mi swoją grą w Grze o tron i mam wrażenie, że HBO skupiało się na znalezieniu kogoś, kto będzie w stanie przedstawić emocjonalny oraz złożony występ niż na samym wyglądzie z gry, który krótkoterminowo zadowoli fanów – Goodly.

Jest niesamowita w Cathrine called Birdy. Zdecydowanie ma umiejętności – number90901.

Wygląd Ellie w serialu The Last of Us jest ostro komentowany przez fanów - ilustracja #5
The Last of Us, Naughty Dog, 2013 / The Last of Us Part II, Naughty Dog, 2020 / The Last of Us, Neil Druckmann i Craig Mazin, HBO, 2023

Czy postać w serialu musi wiernie przypominać postać z oryginalnego dzieła?

Nie da się ukryć, że Bella Ramsey nie przypomina Ellie z gry The Last of Us. Wbrew niektórym komentarzom internautów nie oznacza to jednak, że z tego powodu serial HBO będzie kompletną porażką. Często, gdy zobaczymy postacie w danym medium, to ciężko jest nam wyobrazić je sobie inaczej.

Przykładem może być Harry Potter, gdzie trójka głównych bohaterów różni się od swoich aktorskich odpowiedników. Hermiona miała widocznie, wystające zęby i ciągle skołtunione włosy, Harry był bardzo chudy i niski z kościstymi kolanami. Ron natomiast posiadał zbyt duże dłonie i stopy oraz długi nos. Jednak nikt teraz nie oburza się, że dobór aktorów zepsuł cały odbiór filmów.

Twórcy serialu The Last of Us potrzebowali aktorki z umiejętnościami i jednocześnie takiej, która może realnie wyglądać na czternaście lat. Bella Ramsey ma już dziewiętnaście lat, ale dzięki odpowiedniej charakteryzacji udało się ją odmłodzić, a w późniejszych sezonach bez problemu będzie mogła zagrać starszą Ellie.

Wydaje się że oburzenie części osób jest zdecydowanie na wyrost i wygląd Ellie w grze nie jest ostatecznym wyznacznikiem. Przy doborze obsady aktorskiej są różne czynniki, które trzeba wziąć pod uwagę, nie można kierować się samą urodą. I wyśmiewanie kogoś z powodu wizerunku w niczym nie pomaga.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Przygodę z publicystyką i pisaniem zaczął w serwisie Allegro, gdzie publikował newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRYOnline.pl i Filmomaniaka, pisząc o nowościach związanych z branżą filmową. Mimo związku z serialami, jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Przed laty dzielił się swoimi doświadczeniami, moderując forum mmorpg.org.pl. Uwielbia ponarzekać, ale oczywiście konstruktywnie i z umiarem. Na forum pisze pod ksywką Canaton.

Gdzie obejrzeć Diunę 1? Pierwsza część widowiska Denisa Villeneuve’a jest dostępna w streamingu

Gdzie obejrzeć Diunę 1? Pierwsza część widowiska Denisa Villeneuve’a jest dostępna w streamingu

Gdzie kręcono serial Shogun? Oto filmowe lokacje

Gdzie kręcono serial Shogun? Oto filmowe lokacje

Fantastyczny miniserial z Kate Winslet w roli głównej. 5 rewelacyjnych odcinków obejrzysz na HBO Max

Fantastyczny miniserial z Kate Winslet w roli głównej. 5 rewelacyjnych odcinków obejrzysz na HBO Max

Gdzie kręcono The Walking Dead: The Ones Who Live? Oto filmowe lokacje spin-offu

Gdzie kręcono The Walking Dead: The Ones Who Live? Oto filmowe lokacje spin-offu

Świetne anime Great Pretender doczekało się sequela. Gdzie obejrzeć Razbliuto?

Świetne anime Great Pretender doczekało się sequela. Gdzie obejrzeć Razbliuto?