Wszystko, co wiemy o filmie Furiosa, prequelu Mad Maxa

Kampania promocyjna Furiosy nabiera rozpędu. Oto wszystko, co wiemy na temat najnowszej części sagi George’a Millera.

news
Remigiusz Różański 1 grudnia 2023
1
Źrodło fot. Furiosa, George Miller, Warner Bros., 2024
i

Od premiery filmu Mad Max: Na drodze gniewu minęło osiem lat. Postapokaliptyczne arcydzieło George’a Millera jest jednym z najlepszych, o ile nie najlepszym blockbusterem ubiegłej dekady. Produkcja otrzymała aż dziesięć nominacji do Oscarów – sześć z nich zamieniła na statuetki. Sukces Na drodze gniewu spowodował, że oczekiwania względem jej prequela urosły do niebotycznych rozmiarów. Oto wszystko, co wiemy na temat Furiosy.

Kiedy Furiosa trafi do kin?

Piąta odsłona serii trafi do kin 24 maja 2024 roku. Furiosa będzie miała niemałą konkurencję, bo w ten sam dzień do multipleksów w Stanach Zjednoczonych zawitają Garfield z Chrisem Prattem w roli tytułowej oraz Królestwo Planety Małp. Mówi się o tym, że wzorem Na drodze gniewu światowa premiera Furiosy miałaby się odbyć na przyszłorocznym Festiwalu Filmowym w Cannes (vide Variety).

Kto stoi za sterami Furiosy?

O jakość Furiosy zadbał ojciec Mad Maxa – George Miller. Laureat Oscara za Happy Feet: Tupot małych stóp nie tylko stanął za kamerą filmu, lecz także napisał z Nickiem Lathourisem jego scenariusz. Za montaż była odpowiedzialna Margaret Sixel, która pracowała również przy Na drodze gniewu. Wśród członków ekipy produkcyjnej znaleźli się także scenograf Colin Gibson, dźwiękowiec Ben Osmo, charakteryzator Lesley Vanderwalt oraz kostiumografka Jenny Beavan. Muzykę do filmu skomponował niezawodny Junkie XL.

Kto jest w obsadzie Furiosy?

W Na drodze gniewu to Tom Hardy i Charlize Theron stworzyli niezapomniany ekranowy duet. Wiemy, że nie powrócą oni w Furiosie. Najnowszy film Millera firmowany jest nazwiskiem zjawiskowej Anyi Taylor-Joy. Aktorka znana z Ostatniej nocy w Soho oraz Gambitu królowej wcieli się w tytułową bohaterkę.

Mimo że Taylor-Joy wydaje się doskonałym wyborem castingowym, w wywiadzie dla The New York Times Miller przyznał, że nie był ona jego pierwszym wyborem. Początkowo reżyser planował cyfrowo odmłodzić Theron, lecz ograniczenia technologiczne i lęk przed efektem doliny niesamowitości odwiodły go od tego pomysłu.

Młodszą wersję Furiosy zagra dziecięca aktorka Alyla Browne, z którą Miller współpracował przy Trzech tysiącach lat tęsknoty.

W szwarccharakterów wcielą się Tom Burke oraz Chris Hemsworth. Nie wiadomo dokładnie, kogo zagra Burke. Mówi się, że aktor znany z roli Orsona Wellesa w Manku wiązany jest z postacią Immortan Joego. Dużo więcej wiemy o bohaterze Hemswortha. Gwiazdor MCU wcieli się w Dementusa – okrutnego i szalonego przywódcę frakcji motocyklistów, który urodził się w brutalnym świecie zorganizowanym według zasady „zabij albo zgiń”.

O czym jest Furiosa?

Opis dystrybutora pozwala przypuszczać, historia Furiosy będzie ściśle powiązana z wydarzeniami Na drodze gniewu (vide Hollywood Reporter).

Po upadku cywilizacji młoda Furiosa zostaje wyrwana z Zielonej Przystani Wielu Matek. Dziewczyna wpada w ręce dowodzonej przez Wodza Dementusa wielkiej Hordy Motocyklistów. Przemierzając pustkowie natrafiają oni na rządzoną przez Immortan Joego Cytadelę. Podczas gdy tyrani wdają się w walkę o dominację, Furiosa walczy o przetrwanie i szuka sposobu na powrót do domu.

Zwiastun Furiosy

Jeżeli jesteście zainteresowani, jak prezentuje się najnowsza superprodukcja z uniwersum Mad Maxa, to mamy dla Was dobrą wiadomość. Niedawno opublikowano pierwszy trailer. Zwiastun każe przypuszczać, że wzorem Na drodze gniewu film o młodej Furiosie pełen będzie szalonych, widowiskowych scen akcji, nakręconych z użyciem efektów praktycznych.

Czy George Miller powtórzy sukces sprzed ośmiu lat? Odpowiedź poznamy już w przyszłym roku.

Autor: Remigiusz Różański

„Nie wstydzę się tego powiedzieć”. Według Stevena Spielberga Park Jurajski to sekretny sequel jednego z najlepszych filmów o potworach wszech czasów

„Nie wstydzę się tego powiedzieć”. Według Stevena Spielberga Park Jurajski to sekretny sequel jednego z najlepszych filmów o potworach wszech czasów

Czy Furiosa jest odpowiednia dla dzieci? Kategoria wiekowa filmu z Sagi Mad Max

Czy Furiosa jest odpowiednia dla dzieci? Kategoria wiekowa filmu z Sagi Mad Max

Czy w filmie Furiosa: Saga Mad Max jest scena po napisach?

Czy w filmie Furiosa: Saga Mad Max jest scena po napisach?

Czy powstanie 2. sezon serialu Mr. & Mrs. Smith od Amazon Prime Video?

Czy powstanie 2. sezon serialu Mr. & Mrs. Smith od Amazon Prime Video?

Czy w filmie Kaskader jest scena po napisach?

Czy w filmie Kaskader jest scena po napisach?