Po 7 latach ostatni film z Carrie Fisher wreszcie trafi na ekrany. Oto zwiastun magicznego widowiska [Aktualizacja]

Wonderwell, film fantasy, w którym Carrie Fisher stworzyła swoją ostatnią, wzruszającą kreację, wreszcie doczeka się premiery.

fantasy
Pamela Jakiel 17 czerwca 2023
1
Źrodło fot. Wonderwell, Vlad Marsavin, Strange Quark Films, 2023.
i

Aktualizacja

Otrzymaliśmy pierwszy zwiastun magicznego filmu z Carrie Fisher. Wynika z niego, że między graną przez nią bohaterką a postacią Rity Ory, światowej sławy projektantką, panuje pewien układ – do pierwszej należy las, do drugiej zaś miasto. A pomiędzy tym wszystkim jest młoda bohaterka, która musi odnaleźć się w tym świecie.

Oryginalna wiadomość z 15.06.2023 r.

Niedawno informowaliśmy Was o tym, że ostatnia rola Carrie Fisher jest ponoć bardzo wzruszająca, jednak nie ma pewności, czy Wonderwell, film, w którym ikona Gwiezdnych wojen wystąpiła na kilka miesięcy przed śmiercią, w ogóle doczeka się premiery. Tymczasem teraz dla fanów zmarłej aktorki mamy świetna wiadomość – już wkrótce będziemy mieli szansę, by wspomnianą produkcję fantasy zobaczyć. Jak się bowiem okazuje, po siedmiu latach dzieło wreszcie trafi na ekrany.

Dlaczego widzowie musieli tak długo czekać na premierę dzieła? Droga Wonderwell do kin była tak długa i żmudna głównie ze względu na wymagające czasu i pieniędzy skomplikowane efekty specjalne. Oto, jak do tematu opóźnionej premiery odniósł się reżyser filmu, Vlad Marsavin.

Podróż, którą przebyliśmy jako twórcy, była równie niebezpieczna, jak ta przedstawiona w filmie. Od momentu zakończenia zdjęć do premiery minęło siedem lat. Efekty specjalne tego kalibru wymagają czasu, ale stanęliśmy również w obliczu wyzwań związanych z pandemią COVID-19 i oczywiście śmiercią niezrównanej Carrie Fisher. Teraz jest doskonały moment, aby podzielić się jej magicznymi momentami na ekranie w roli Hazel – wyjawił dla portalu Deadline.

Reżyser dodał, że podczas pracy nad filmem gwiazda Gwiezdnych wojen była pełna energii, a nawet świętowała z ekipą we Włoszech swoje sześćdziesiąte urodziny. Filmowiec ujawnił również, że dzieło będzie zawierało dedykację dla Carrie Fisher, której śmierć w 2016 roku była ogromnym szokiem dla całego zespołu pracującego nad Wonderwell. Przypomnijmy, że aktorka zmarła w trakcie lotu z Londynu do Los Angeles, cztery dni po nagłym pogorszeniu stanu zdrowia.

O czym opowie Wonderwell?

Nadchodzący film przybliży historię dojrzewania Violet – dociekliwej dziewczyny, mieszkającej we Włoszech z amerykańskimi rodzicami i urokliwą starszą siostrą. Gdy piękna Savannah zostaje twarzą słynnej marki modowej, rodzina udaje się do uroczej średniowiecznej wioski na sesję zdjęciową. Znudzona Violet w pobliskim lesie spotyka tajemniczą Hazel (w tej roli Carrie Fisher), która ostrzega ją przed niebezpieczeństwem i prowadzi do tajemniczego portalu ukazującego przyszłość.

W obsadzie filmu, obok Carrie Fisher, znaleźli się Rita Ora, Nell Tiger Free, Sebastian Croft oraz debiutantka Kiera Milward. Producentem jest stały współpracownik Francisa Forda Coppoli, Fred Roos.

Wonderwell trafi do kin w USA oraz Wielkiej Brytanii i Irlandii 23 czerwca 2023 roku, w planach jest również premiera online. Na tę chwilę nie wiemy, kiedy film zobaczymy w Polsce.

Pamela Jakiel

Pamela Jakiel

Redaktorka Filmomaniaka od kwietnia 2023, wspiera redaktora prowadzącego i szefową wszystkich newsmanów. Wcześniej pisała do naEkranie. Filmoznawczyni, absolwentka MISH Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej praca magisterska dotyczyła nowej duchowości w kinie współczesnym. Jeśli po raz setny nie ogląda Dziewiątych wrót, to po raz pierwszy czyta książki Therese Bohman i Donny Tartt. Woli gnozę od grozy, dramaty od horrorów, Junga od Freuda. W muzeach tropi obrazy symbolistów, w snach rozwija wątki swych przyszłych powieści. Biega długie dystanse, jeszcze dłuższe pokonuje gravelem. Uwielbia jamniki.

Rebel Moon zadebiutuje wcześniej. O której godzinie trafi na Netflixa?

Rebel Moon zadebiutuje wcześniej. O której godzinie trafi na Netflixa?

Wonka funduje czekoladowy zawrót głowy, ale nie otumania

Wonka funduje czekoladowy zawrót głowy, ale nie otumania

Trwają przygotowania do 3. i 4. sezonu Rodu smoka. George R.R. Martin o postępach i pierwszych odcinkach 2. serii

Trwają przygotowania do 3. i 4. sezonu Rodu smoka. George R.R. Martin o postępach i pierwszych odcinkach 2. serii

„Nie mógłbym bardziej nienawidzić tego wszystkiego”. Hugh Grant narzeka na doświadczenia z planu Wonki

„Nie mógłbym bardziej nienawidzić tego wszystkiego”. Hugh Grant narzeka na doświadczenia z planu Wonki

Zwiastun 2. sezonu Rodu smoka zapowiada wojnę, która zmieni oblicze Westeros

Zwiastun 2. sezonu Rodu smoka zapowiada wojnę, która zmieni oblicze Westeros