W One Piece ujawniono tożsamość Joy Boya i sekret jego diabelskiego owocu? Fani uważają, że Oda w końcu zdradził ten sekret

Im bliżej finału One Piece, tym więcej sekretów jest odkrywanych przed fanami. Czyżby Eiichiro Oda w najnowszych rozdziałach mangi zdradził już, kim był Joy Boy?

fantasy
Patrycja Otfinowska 8 listopada 2023
2
Źrodło fot. One Piece, Ken Koyama, Shueisha, 1999.
i

Uwaga! Tekst może zawierać spoilery z najnowszych rozdziałów mangi One Piece.

Fani mangi One Piece nie ustają w poszukiwaniach kolejnych wskazówek, które mogłyby rozwiązać największe tajemnice dzieła Eiichiro Ody. Niedawno fani wpadli na trop, który być może ujawni tożsamość Joy Boya, a dodatkowo może prowadzić do wyjaśnienia zagadki, jak powstał jego diabelski owoc.

Odkąd Luffy ujawnił swój Gear 5, jest nazywany reinkarnacją Joy Boya, wielkiego wyzwoliciela, którego nadejście ogłaszają bębny wolności. Niestety, o pierwotnym wcieleniu niewiele wiemy, poza tym, że Joy Boy żył ponad 800 lat wcześniej, w czasach, o których wszelkie przekazy zostały zniszczone przez Światowy Rząd. Pewnym jest, że był związanym z bogiem słońca Niką, niósł radość i podróżował po świecie. Jest duża szansa, że również mógł być piratem.

W najnowszych rozdziałach pojawiła się informacja, poprzez którą Oda może zdradzać nieco więcej o sławnym wyzwolicielu. Konkretnie chodzi o lud zwany Buccaneer, z którego pochodzi Bartholomew Kuma. Jest to rasa półgigantów, która została prawie całkowicie zmieciona z powierzchni ziemi. Światowy Rząd podejmował takie drastyczne kroki tylko w momentach, gdy wyjątkowo chciał coś ukryć. Podobny los spotkał Oharę.

Kuma z ludu Buccaneerów jako dziecko został z ojcem pojmany w niewolę. W najtrudniejszych chwilach był pocieszany przez tatę opowieściami o Nice, który pewnego dnia nadejdzie i ich wyzwoli. W rozmowie z jednym z członków Światowego Rządu, Saturnem, stwierdza, że chciałby być jak Nika, na co usłyszał w odpowiedzi, że to właśnie dlatego jego rasa został zniszczona.

Czyżby Nika miał się wywodzić z ludu Buccaneer? To by wyjaśniało, dlaczego Rząd pragnął zlikwidować cały lud. Mogli chcieć w ten sposób uniemożliwić ponowne narodzenie się Joy Boya. Jednak to nie wszystko.

W 885 odcinku One Piece przez chwilę mamy możliwość zobaczyć postać Imu, zmierzającą do pomieszczenia, w którym kryje się ogromny kapelusz, przywodzący na myśl nieodłączne nakrycie głowy Luffy’ego. Jego wielkość sugeruje, że mógłby należeć do kogoś większych rozmiarów niż normalny człowiek, czyli na przykład Buccaneera.

Ostatni sekret, który być może został odkryty, dotyczy powstawania diabelskich owoców. Dr Vegapunk stwierdził, że owoce mogą powstawać dzięki życzeniom. Bardzo silne pragnienie może stworzyć nowy rodzaj owocu. To by wskazywało na to, że Nika bardzo pragnął wolności dla niewolników, a z tego powstał owoc, który obecnie znamy jako Ludź-ludziowoc, model Nika.

Jednak na ten moment to tylko jedna z teorii, a na jej potwierdzenie zapewne będziemy musieli jeszcze poczekać, choć nie za długo, ponieważ seria powoli dobiega końca.

Patrycja Otfinowska

Patrycja Otfinowska

Przygodę z profesjonalnym pisaniem rozpoczęła w czerwcu 2023 na Filmomaniaku, gdzie zajmuje się newsami ze świata kina; wcześniej pisała opowiadania o swoich ulubionych książkowych bohaterach. Z wykształcenia nauczyciel języka polskiego, jednak nauczanie przegrało z jej miłością do filmów i seriali. Nie boi się żadnego gatunku: równie chętnie zobaczy po raz setny Tokio Drift, co wybierze się w ciemno do kina na niszowy film. Niezdrowo zafascynowana Wiedźminem i gdy tylko może, po raz kolejny przechodzi Zabójców królów. Czyta książki w ilościach hurtowych, twierdząc, że z każdej potrafi wyciągnąć jakąś głęboką myśl. Gdy już oderwie się od monitora, zabiera drona na spacery i robi zdjęcia okolicy.

Ród smoka - ile będzie łącznie sezonów serialu HBO?

Ród smoka - ile będzie łącznie sezonów serialu HBO?

Ile odcinków ma 2. sezon Rodu smoka i kiedy pojawią się kolejne epizody?

Ile odcinków ma 2. sezon Rodu smoka i kiedy pojawią się kolejne epizody?

Kim jest Ulf White, bękart Targaryenów z Rodu smoka?

Kim jest Ulf White, bękart Targaryenów z Rodu smoka?

„Popadłem w samozadowolenie”. Daniel Radcliffe „nienawidzi” swojego występu w tej części Harry'ego Pottera

„Popadłem w samozadowolenie”. Daniel Radcliffe „nienawidzi” swojego występu w tej części Harry'ego Pottera

Kim jest Alys Rivers z Rodu smoka? Jaki ma związek z Daemonem w Harrenhal i Aemondem Targaryenem?

Kim jest Alys Rivers z Rodu smoka? Jaki ma związek z Daemonem w Harrenhal i Aemondem Targaryenem?