Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 19 maja 2022, 20:43

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Twórca The Book of Boba Fett broni serialu

Jon Favreau, twórca serialu Księga Boby Fetta, broni decyzji o przedstawieniu kultowego złoczyńcy z Gwiezdnych wojen w pozytywnym świetle.

Disney/Materiały promocyjne

Od momentu pierwszego pojawienia się klasycznego łowcy nagród na ekranach kin, Boba Fett zyskał status ikonicznej postaci cyklu Gwiezdnych wojen. Jego uśmiercenie w Powrocie Jedi sprawiło, że zagorzali fani przez lata marzyli, by znowu zobaczyć swojego idola na ekranie. Trzeba przyznać, że musieli długo czekać, bo dopiero w 2020 roku Temuera Morrison powrócił do franczyzy w serialu The Mandalorian, kontynuując tym samym swoją przygodę legendarnego łowcy nagród.

Twórcy Księgi Boby Fetta nie mogli wyobrazić sobie lepszego wprowadzenia dla tej postaci. Jak pamiętamy, The Mandalorian ówcześnie zbierał bardzo pozytywne recenzje, co tylko mogło ułatwić dobry start kolejnej produkcji z łowcą w roli głównej.

Niestety w przeciwieństwie do przygód Dina Djarina i jego słodkiego kompana Grogu (lub jak wolicie – Baby Yody), historia Boby Fetta nie została odebrana przez publiczność w sposób, jakiego oczekiwały władze Disneya. Według fanów wychowanych na oryginalnej trylogii Gwiezdnych wojen, główną bolączką serialu była wizja twórców na przedstawienie kultowego opryszka od bohaterskiej strony.

W wywiadzie dla Vanity Fair, producent serialu, Jon Favreau, postanowił równie bohatersko bronić wizji ekipy odpowiedzialnej za produkcję. Co ciekawe, dla przykładu, jak różnie można prowadzić swoją organizację przestępczą, mężczyzna podał serię filmów Ojciec Chrzestny, natomiast Bobę Fetta porównał do Dona Corleone. Według Favreau, łowca nagród zmienił się pod wpływem doświadczeń życiowych, które po prostu uczyniły go mądrzejszym i dojrzalszym.

{cytat] Pomyśl o Donie Corleone. Jest w nim ogromna doza powściągliwości, ponieważ wie, że aby przetrwać, musi panować pokój. Nie da się dobrze funkcjonować, jeśli nie ma równowagi politycznej… Imperium można prowadzić na wiele różnych sposobów. Jest sposób Sonny'ego Corleone, jest sposób Michaela Corleone i jest jeszcze sposób Vito Corleone... Czym więc różni się Boba, jako władca zbrodni, wiedząc to, co wie, od tego, kim byłby, gdyby był młodszy? Myślę, że jest po prostu mądrzejszy. Jest też o wiele starszą postacią, ponieważ teraz jesteśmy po zakończeniu oryginalnej trylogii. Znajduje się w innym punkcie swojego życia, doświadczywszy tego, co widzieliśmy we wszystkich poprzednich filmach – powiedział producent serialu. {/cytat}

Choć widzowie mieli prawo być rozczarowani Księgą Boby Fetta, wydaje się, że twórcy mieli sporo racji i sensownie poprowadzili drogę kultowego gangstera, starając się oddać jego postaci szacunek.

Jesteśmy ciekawi jak Wy oceniacie serial o gwiezdnym łowcy. Dajcie znać w komentarzach.

Jeśli zaś nie oglądaliście jeszcze Księgi Boby Fetta, poniżej prezentujemy Wam zwiastun serialu.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

kalendarz wiadomości
2022
maj
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21

22

23 24 25 26 27 28

29

30 31        
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.