Tulsa King - zobacz opinie o serialu SkyShowtime

Poruszający gangsterską tematykę serial Tulsa King jest jednym z flagowych tytułów platformy SkyShowtime. Czy warto obejrzeć tę serię, promowaną postacią znanego Sylvestra Stallone’a?

kryminał
18 lutego 2023
5
Źrodło fot. Tulsa King, reż. Taylor Sheridan, Paramount, 2022.
i

W nowej roli Sylvester Stallone ledwo wyszedł z więzienia, a już zaczął się popisywać na małym ekranie. Jako Dwight „The General” Manfredi w serialu Tulsa King zostaje wysłany do Oklahomy, by zbudować mafijne imperium i pokazać, kto jest królem. Czy udowodnił swoją pozycję w serialu będącym wizytówką platformy SkyShowtime?

Opinie o serialu Tulsa King

Poniekąd mu się to udało, gdyż na portalu Rotten Tomatoes 79% krytyków oraz 91% widzów było zadowolonych i nie skorzystało z okazji do obrzucenia go pomidorami. Z kolei na innym agregatorze recenzji, a dokładniej na Metacritic, otrzymał niezłą ocenę od widowni – 7,3, ale za to nieco gorzej prezentuje się średnia ocen od recenzentów – 65. Co dobrze wyszło w tym serialu? Poniżej zebraliśmy wybrane opinie od publiczności:

Uwielbiam to widowisko. Stallone był bezkonkurencyjny. Cała obsada była wspaniała i została świetnie dopasowana. Doceniam również to, że oni nie próbowali uczynić go zbyt amerykańskim, jak ma to miejsce w przypadku większości kryminałów. Otoczka miała wyważone poczucie humoru, a akcja była obfita. Nie mogę się doczekać drugiego sezonu! – Danny A.

Obejrzałem pierwszy epizod i nic tutaj nie wydaje mi się autentyczne. Jeśli oni zrobiliby z tego serialu komedię, przy tej samej koncepcji/historii (ze Stallone’em), to miałoby jakiś potencjał. A może to miała być komedia? Jeśli tak, to jest to jeszcze większa porażka – Chester.

Ten serial zapewnia niesamowitą rozrywkę. Gra aktorska, dialogi i narracja są odpowiednie. Stallone jest niezwykły, więc byłem przyklejony do mojego ekranu przy każdym odcinku. Nie mogę się doczekać następnego sezonu – MatheoHans.

Ta seria ma wartość rozrywkową ze swoimi zróżnicowanymi postaciami i fabułą, którą Sylvester Stallone mógłby skupić na sobie… i ją wzmocnić – Kevin R.

Świetny start przez pierwsze trzy odcinki, lecz od czwartego zaczyna się pogarszać. Ten serial próbuje być dramatem kryminalnym z charakterem, ale jest tu zbyt wiele kompletnie nierealistycznych momentów, które niszczą immersję – Will E.

Naprawdę lubiłem początek, czyli pierwsze trzy odcinki. Ogólnie uważam, że upchnęli co najmniej dwa sezony w jednym. Powinni zwolnić tempo, spędzić więcej czasu na rozbudowie postaci i zapanować nad niektórymi akcjami, gdyż dodałoby to wiarygodności. […] Tutaj jest zbyt dużo wszystkiego na raz – Joe V.

Jestem pod wrażeniem. W żadnym wypadku nie jest to przełomowe widowisko, lecz zabawne. Świetna obsada i historia. Ten serial dał mi wystarczająco dużo na każdym polu, by być świetnym. Miesza w sobie dramat, komedię i thriller, co czyni go świetnym. Nigdy nie próbuje być czymś, czym nie jest i pozostaje sobą. […] Kocham to widowisko i nie mogę się doczekać drugiego sezonu!! – George S.

To jest GTA w telewizji. Ten serial jest całkiem przyjemny, jeśli nie potraktujecie go zbyt poważnie – kevscorner.

A jakie Wy macie zdanie o serialu platformy SkyShowtime? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach.

Damian Miśta

Damian Miśta

Do gier i pisania ciągnęło go od młodych lat, więc kończył różne tytuły, żeby je później amatorsko recenzować. Minęło nieco czasu, a planów znacznie nie zmienił, więc od lipca 2022 roku działa na portalu GRY-Online.pl. Na nim zdarza mu się podejmować tematów związanych z grami i filmami, bo w końcu zna wszystkie zakamarki Khorinis, a serię przygód Indiany Jonesa powtarzał wiele razy. Jednak najczęściej publikuje artykuły o nowinkach w świecie technologii ze względu na zainteresowanie sprzętem elektronicznym i zmieniającą się rzeczywistością. Poza tym chętnie wybiera się w podróż do minionych epok.

To 3-godzinne arcydzieło to najlepszy film wojenny wszech czasów. Możesz obejrzeć je w domu

To 3-godzinne arcydzieło to najlepszy film wojenny wszech czasów. Możesz obejrzeć je w domu

W Gen V emocjonalne rozterki dominują nad brutalnością The Boys

W Gen V emocjonalne rozterki dominują nad brutalnością The Boys

Ten 13 letni serial wojenny Toma Hanksa zyskał drugie życie na Netflixie

Ten 13 letni serial wojenny Toma Hanksa zyskał drugie życie na Netflixie

Co obejrzeć na Prime Video, Apple TV Plus i SkyShowtime w weekend 19 września - 1 października 2023 roku

Co obejrzeć na Prime Video, Apple TV Plus i SkyShowtime w weekend 19 września - 1 października 2023 roku

Prawdziwe Quiet Place? Milcząca dziewczyna kontra obcy to niepozorny sukces SF Disney Plus

Prawdziwe Quiet Place? Milcząca dziewczyna kontra obcy to niepozorny sukces SF Disney Plus