Tomek Bagiński o przyszłości Wiedźmina i wokalnych fanach. „Jeszcze zaskoczy widzów”

W wywiadzie dla portalu Filmomaniak Tomasz Bagiński powiedział, co myśli o przyszłości netfliksowego Wiedźmina. Mężczyzna wypowiedział się również w kwestii ostrej krytyki produkcji.

fantasy
10 maja 2023
3
Źrodło fot. Wiedźmin; Lauren Schmidt Hissrich; Netflix; 2019
i

Dostępna na Netfliksie serialowa adaptacja Wiedźmina nie cieszy się dużą sympatią. Dzieło oraz jego twórcy muszą mierzyć się z ciągłą krytyką, w czym nie pomogło odejście Henry’ego Cavilla. Głos w tej sprawie podczas wywiadu zabrał zaangażowany w produkcję Tomasz Bagiński.

Twórca uważa, że należy być optymistą i widzów na pewno zaskoczą nadchodzące odcinki widowiska. Jednocześnie martwi go krytyka, która przybiera spore rozmiary, co może działać na niekorzyść serialu:

To dotyczy chociażby liczby aktorów. W pierwszym sezonie wystąpiło stu sześćdziesięciu aktorów z kwestiami mówionymi. To ogromna ilość elementów do złożenia. To jest jedno z takich pytań, na które nie da się odpowiedzieć jednoznacznie. To pewnie zaraz będzie rozkminiane na milion sposobów, ale wierzę, że Wiedźminowi jeszcze jestem potrzebny i wierzę, że jeszcze zaskoczy widzów. Nawet tych, którzy nie do końca są zsynchronizowani z wizją, jaką przynieśli Amerykanie.

Muszę być optymistą, bo bez optymizmu nie ma czego szukać w tym zawodzie. Myślę, że jeszcze będzie dużo pozytywnych zaskoczeń. Nie zmienia to faktu, że mamy – szczególnie w Polsce, co mnie osobiście trochę gryzie – bardzo „wokalną” grupę fanów, którzy swoje niezadowolenie wyrażają niesłychanie głośno. Do takiego poziomu, że wydaje mi się to kontrproduktywne. Ja bardzo chętnie pogadałbym o tym i spróbował dać trochę bardziej precyzyjny, szerszy obraz. Myślę, że warto zrobić coś razem, a w tej chwili temperatura bywa zniechęcająca do dyskusji. To mnie troszeczkę martwi, ale mam nadzieję, że to się poprawi z kolejnymi sezonami.

W obecnej sytuacji wydaje się, iż spotkanie z fanami mogłoby skończyć się na intensywnej kłótni, która do niczego by nie doprowadziła. Dużo zależy od trzeciego sezonu, który jednocześnie będzie ostatnim z Cavillem. Niestety, jak na razie, niedawno zaprezentowany teaser spotkał się z mieszanym odbiorem, między innymi przez charakteryzację postaci.

Trzeci sezon Wiedźmina podzielono na dwie części. Pierwsza będzie miała premierę na Netfliksie 29 czerwca, a druga 27 lipca.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Swoją podróż z pisaniem i publicystyką zaczął już wiele lat temu, bo w listopadzie 2021 roku. Wtedy to na Allegro można było zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, więc jego felietony to głównie marudzenie na wszystko, co podpadnie.

Netflix na czerwiec 2023 - lista seriali i filmów

Netflix na czerwiec 2023 - lista seriali i filmów

Disney Plus na czerwiec 2023 - lista seriali i filmów

Disney Plus na czerwiec 2023 - lista seriali i filmów

FUBAR od Netfliksa to niezwykle miłe zaskoczenie. Schwarzenegger i reszta znają się na rzeczy!

FUBAR od Netfliksa to niezwykle miłe zaskoczenie. Schwarzenegger i reszta znają się na rzeczy!

Chris Hemsworth wróci na kolejną przygodę Tylera Rake'a? Trwają prace nad Extraction 3

Chris Hemsworth wróci na kolejną przygodę Tylera Rake'a? Trwają prace nad Extraction 3

Fani żegnają Sukcesję. Czy hit HBO otrzymał satysfakcjonujące zakończenie?

Fani żegnają Sukcesję. Czy hit HBO otrzymał satysfakcjonujące zakończenie?