Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 27 czerwca 2022, 10:55

Tego wątku ludzie najbardziej nienawidzili w Stranger Things, czy powróci?

Wątek gangu Kali w drugim sezonie Stranger Things był w czołówce najbardziej nielubianych elementów całej serii. Zapowiedzi czwartego sezonu sugerowały powrót Ósemki. Czy zobaczymy ją w serialu?

Źródło: YouTube / Screen Themes

Stranger Things jest bardzo dobrym serialem, ale jak każdy ma również swoje słabsze momenty. Jednym z nich jest wprowadzenie postaci Kali i jej gangu ze Stranger Things 2. Wydawało się, że ta potraktowana po macoszemu postać wróci wraz z gangiem w najnowszych odcinkach, ale na razie nic takiego się nie stało.

Gangi Kali w drugim sezonie Stranger Things sprawiał wrażenie typowego zapychacza. Ekipa Ósemki była karykaturalnie stereotypowym gangiem i sytuacji nie poprawiało mgliste (a tak naprawdę żadne) nakreślenie prawdziwych motywów Kali. Widzowie również nie przywiązali się do członków gangu, ponieważ oprócz znanej Jedenastki, cała reszta była bezimienna i twórcy nawet nie starali się dać im więcej charakteru.

Dodatkowo rozwój postaci Jedenastki był strasznie przyspieszony. Na samym początku postać nie ma pojęcia, jak pukać do drzwi, a za chwilę bez problemu korzysta z kart płatniczych i wie, jak odczytywać międzystanowy rozkład jazdy autobusów. Stranger Things 4 było szansą na powrót do tego nieudanego wątku, a co za tym idzie, ponowne przedstawienie Kali i w końcu zapoznanie się z jej motywami.

Karty podarunkowe do Netflixa kupisz tutaj

Stranger Things wciąż bez Kali

W czwartym sezonie poznajemy przeszłość Jedenastki oraz innych dzieci z ośrodka. Dowiadujemy się, jak otrzymały swoje moce, ale we wspomnieniach nie zobaczymy Kali. To dlatego, że jej tam już nie było i wygląda na to, że scenarzyści postanowili całkowicie porzucić wątek, który znajdował się w czołówkach zestawień najgorszych intryg w serii.

Przełomem może być jednak Stranger Things 5. Historia dzieci z laboratorium w Hawkins wydaje się docierać do kulminacyjnego punktu i jest to jednocześnie szansa dla twórców, aby naprawić nieudany wątek z drugiego sezonu. Powrót Kali byłby okazją do naprawienia wcześniejszych błędów.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

kalendarz wiadomości
2022
czerwiec
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.