Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 18 maja 2022, 10:18

Szybcy i wściekli 10 - zebraliśmy do kupy wszystko o nadchodzącym filmie

Wiemy coraz więcej o nadchodzącym filmie Szybcy i wściekli 10. Na przestrzeni ostatnich miesięcy pojawia się coraz więcej informacji, w tym zawirowań w obsadzie oraz ekipie odpowiadającej za powstanie filmu. Na razie nie wpływa to na ogłoszoną datę premiery.

Źródło: YouTube / The Fast Saga

Koniec sagi Szybkich i wściekłych kierowców zbliża się ku końcowi, a twórcy postanowili wziąć przykład z MCU i dziesiąta część będzie wstępem do wielkiego zakończenia. Droga do celu jest jednak wyboista i jeszcze przed rozpoczęciem zdjęć mogliśmy być świadkami między innymi spięć pomiędzy Dwayne’em Johnsonem i Vinem Dieselem. Mimo wszystko nawet bez The Rocka udało się skompletować ekipę, w skład której wchodzą popularni aktorzy.

Fabuła

Spójrzmy prawdzie w oczy. Obecnie w Szybkich i wściekłych wszystko jest możliwe i ciężko powiedzieć, czego się spodziewać. Han (Sung Kang) powrócił z martwych, Charlize Theron zapowiedziała swój powrót jako Cipher, więc wątki tych postaci, a zwłaszcza przeciwniczki Dominica Toretto, zostaną pociągnięte dalej.

Brana jest pod uwagę również opcja skupienia się na dzieciach Dominica i Briana, ponieważ w końcu wszystko jest możliwe, gdy ma się rodzinę i latorośle dwóch przyjaciół, jako centrum fabuły, mogłyby dobrze odwzorowywać wspomniane hasło.

Obsada

Na pewno w Szybkich i wściekłych 10 zobaczymy ponownie Vina Diesela jako Dominica Toretto. Jak wspomniałem wcześniej, wraca również Sung Kang oraz Charlize Theron, a po naciskach rodziny Diesela na ekranie zobaczymy również Jordanę Brewster.

Sprytnej hakerce towarzyszyć będzie Jason Momoa i to oni w duecie postarają się ostatecznie pokonać szybkowściekłą rodzinę. Niedawno pojawiła się również informacja o tym, że w projekcie weźmie udział Alan Ritchson.

Jest Momoa, czyli filmowy Aquaman oraz Daniela Melchior (Szczurołap z Legionu Samobójców) i będzie również ktoś z drugiej strony komiksowej barykady, czyli odtwórczyni Kapitan Marvel, Brie Larson. Według Vina Diesela ma ona wnieść coś nowego do produkcji.

Oprócz tych osób, w Dziesiątce znowu pojawią się Michelle Rodriguez, John Cena, Jason Statham, Tyrese Gibson oraz Nathalie Emmanuel. Fani na pewno poczują się jak w domu.

Tylko co z The Rockiem? On podziękował za udział i zrezygnował z możliwości wystąpienia. Według niego, praca z Dieselem jest bardzo ciężka i aktor jest mało elastyczny w kwestii współpracy. Czarę goryczy mogło przelać wspominanie tragicznie zmarłego Paula Walkera.

Data premiery

Zdjęcia trwają i na ten moment podana data premiery to 19 maja 2023, więc jeszcze trochę przyjdzie nam poczekać. Nowego opóźnienia nie stworzyła nagła zmiana reżysera z końca kwietnia. Wtedy to Justin Lin niespodziewanie ogłosił, że odchodzi i oficjalnie nie podano żadnych konkretów.

Za to nieoficjalnie mówi się, że to znowu przez Vina Diesela. Aktor za mocno ingerował w scenariusz i chciał na ostatnią chwilę zmieniać fragmenty, z czym nie zgadzał się reżyser. Aktualnie na tej pozycji jest Louis Leterrier i jak będzie się układała ta współpraca, dopiero zobaczymy.

Jak widać, już sama produkcja Szybkich i wściekłych 10 mogłaby wystarczyć na scenariusz do filmu. Mamy dramaty, kłótnie, odejścia i powroty. Brakuje tylko eksplozji i efektownych wyścigów, ale te znajdą się w gotowej produkcji. Na razie termin 19 maja 2023 roku pozostaje aktualny.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

kalendarz wiadomości
2022
maj
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21

22

23 24 25 26 27 28

29

30 31        
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.