Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 24 stycznia 2023, 12:23

Szef Netflixa stanowczo odpowiada na protesty odnośnie anulowanych seriali

Nowy dyrektor generalny Netfliksa wypowiedział się na temat kasowania seriali na popularnej platformie. W wywiadzie zapewnił, że produkcje, których to dotyczy, nie były wyjątkowo popularne i taki los musiał je spotkać.

Źrodło fot. Venti Views; Unsplash.com; 2021
i

Na początku stycznia Internet obiegła informacja, iż Netflix zdecydował się skasować serial 1899. Z tego powodu widzowie ponownie zaczęli zastanawiać się, dlaczego gigant decyduje się rezygnować z projektów, które z pozoru mogą wydawać się ogromnymi przedsięwzięciami z dużym potencjałem. Powodem może być stosunek budżetu do poziomu oglądalności i wydaje się to potwierdzać Ted Sarandos (via Bloomberg).

Karty podarunkowe do Netflixa kupisz tutaj

W wywiadzie nowy dyrektor generalny Netfliksa wprost powiedział, że kasują wyłącznie seriale, które nie mają szans na sukces:

Bloomberg: Jak ewolucja w biznesie wpłynęła na waszą relację ze społecznością kreatywną? W sieci ludzie ciągle oburzają się kasacją kolejnych produkcji.

Ted Sarandos: Nigdy nie skasowaliśmy serialu, który odniósł sukces. Wiele ze wspomnianych produkcji było świetnie zrobione, ale przemawiały one do bardzo małej widowni, jednocześnie wymagając ogromnego budżetu. Celem jest zdolność przedstawienia czegoś dla mniejszej grupy osób korzystając z mniejszych pieniędzy oraz dla dużej grupy przy większym budżecie. Jeśli zrobisz to dobrze, to możesz tak kontynuować cały czas.

Decyzja o rezygnacji z danej produkcji zawsze wiąże się z niezadowoleniem fanów, którzy śledzili losy bohaterów. W połowie stycznia powstała specjalna ankieta. Za jej sprawą widzowie mogli głosować na skasowane produkcje Netfliksa, których powrotu oczekują.

Po odpowiedzi Teda Sarandosa widać jednak, że duża odpowiedzialność spoczywa na twórcach seriali. Muszą być świadomi, jak dużą publiczność przyciągnie ich dzieło i czy to na pewno zwróci się Netfliksowi. W innym razie kolejne widowiska zasilą szeregi usuniętych produkcji.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Swoją podróż z pisaniem i publicystyką zaczął już wiele lat temu w listopadzie 2021 roku. Wtedy to na Allegro można było zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, więc jego felietony to głównie marudzenie na wszystko, co podpadnie.

więcej