Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 24 stycznia 2023, 10:39

Dokument Seana Penna o agresji Rosji na Ukrainę z premierą na festiwalu w Berlinie

Na Festiwalu Filmowym w Berlinie – Berlinale – widzowie będą mieli okazje zobaczyć wyjątkowy dokument Seana Penna. Produkcja przedstawi agresję armii Federacji Rosyjskiej wobec Ukrainy na początku 2022 roku.

Źrodło fot. Superpower; Sean Penn i Aaron Kaufman; 2023
i

Film dokumentalny pod tytułem Superpower pojawi się na Festiwalu Filmowym w Berlinie – Berlinale. Pierwsze informacje dotyczące nagrywania materiału pojawiły się jeszcze w lutym 2022 roku. Pierwotnie film miał opowiadać o zmaganiach pomiędzy prezydentem Ukrainy a prezydentem Rosji, ale rozpoczęcie konfliktu zmieniło plany, co doprowadziło do stworzenia nowego i wyjątkowego materiału (via Variety).

Na stronie Festiwalu Berlinale możemy zapoznać się z opisem filmu dokumentalnego Seana Penna:

Ciężar minionego roku miał ogromny wpływ na życie wielu ludzi. Wśród mających w tym roku premierę filmów znajduje się ten jeden, przedstawiający szokujące wydarzenia, które wpłynęły na nas wszystkich. Superpower jest czymś więcej niż dokumentem. To kronika filmowego projektu, który rzeczywistość zmusiła do zmiany w coś mniej kontrolowanego, ale o większym znaczeniu.

Rok po inwazji Rosji na Ukrainę ważne jest to, żeby pokazać film Seana Penna i Aarona Kaufmana, który został stworzony w niesamowicie trudnych warunkach. Razem z przedstawiającymi okrucieństwo wojny i ryzykującymi życie współpracownikami udowodnili, iż sztuka może inspirować do działania na całym świecie.

Sean Penn od samego początku pokazywał swoje duże zaangażowanie w pomoc Ukrainie. W marcu 2022 roku namawiał do zwiększenia działań, także Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej. Nalegał, żeby podczas gali rozdania Oscarów wyświetlić przemówienie prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, a jeśli to nie doszłoby do skutku, to zachęcał do zbojkotowania całego wydarzenia.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie..

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Swoją podróż z pisaniem i publicystyką zaczął już wiele lat temu w listopadzie 2021 roku. Wtedy to na Allegro można było zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, więc jego felietony to głównie marudzenie na wszystko, co podpadnie.

więcej