Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 17 września 2022, 09:00

Kiedy dzieje się akcja serialu Star Wars Andor?

Andor to kolejny serial, który będzie należeć do uniwersum Gwiezdnych wojen. Jednak w jakim momencie sagi umiejscowiona zostanie historia najnowszej produkcji tworzonej dla platformy Disney+?

Źródło fot.: Andor; Tony Gilroy; Disney; 2022

Uwaga! Tekst może zawierać spoilery.

Andor to kolejny po Mandalorianinie, Księdze Boby Fetta oraz Obi-Wanie Kenobim serial, który osadzony został w świecie Gwiezdnych wojen. Po zwiastunach można domyślić się, że najnowsza produkcja będzie charakteryzowała się poważniejszym i bardziej mrocznym tonem. Potwierdzają to również pierwsze opinie, które pojawiły się na kilka dni przed premierą.

Disney+ kupisz tutaj

Twórcy zadbali o to, aby widzowie jeszcze przed seansem wiedzieli, kiedy konkretnie dzieje się akcja serialu i jak wpasowuje się w chronologię Gwiezdnych wojen.

Wiemy już, że Andor jest prequelem filmu Łotr 1. Gwiezdne Wojny - Historie. Akcja serialu ma rozgrywać się na przestrzeni pięciu lat przed spotkaniem Cassiana Andora z Jyn Erso. Oznacza to również, że najnowsza produkcja w świecie Star Wars pokaże historię, która odbywać się będzie pięć lat przed wydarzeniami pokazanymi w Nowej nadziei. Technicznie rzecz biorąc, Andor jest prequelem do prequelu, ale jednocześnie jest to sequel do Zemsty Sithów.

Jakiś czas temu showrunner serialu, Tony Gilroy, przyznał, że w przeciągu dwóch sezonów pokazana zostanie historia z pięcioletniego okresu. Pierwsza seria ma zaprezentować widzom cały rok. Drugi sezon zostanie podzielony na cztery bloki po trzy odcinki, a każdy z nich przybliży fabułę o rok w kierunku filmu Łotr 1.

Jak Gwiezdne Wojny: Rebelianci wpłyną na Andor?

Fani, którzy oglądali Star Wars Rebels wiedzą już, że pierwszy sezon tego serialu pokazał wydarzenia dziejące się mniej więcej pięć lat przed Nową nadzieją. Oznacza to więc, że Rebelianci dzieją się mniej więcej w tym samym czasie, co Andor. Czy oznacza to jednak, że zobaczymy bohaterów znanych z animacji?

Trzeba pamiętać, że Andor dopiero pokaże formowanie się Rebelii, która będzie w przyszłości walczyć z Imperium. Do tamtego momentu wszelkie działania przeciwko złoczyńcom były przeprowadzane niezależnie od siebie i w wielu miejscach Galaktyki. Oznacza to, że Cassian i ekipa znana z Rebeliantów mogli wcale się nie spotkać. Byłoby jednak szkoda, gdyby twórcy serialu Andor nie nawiązali w jakiś sposób do animacji.

Zwłaszcza, że wiemy już, iż dużą rolę w serialu odegra senator Mon Mothma, która pojawiła się w kilku odcinkach Star Wars Rebels.

Czy w Andor pojawią się inne postacie z Gwiezdnych wojen?

Fani Star Wars z pewnością liczą, że w najnowszym serialu pojawią się postaci znane z innych produkcji z ich ulubionego uniwersum. Czy jednak tak faktycznie się stanie? Być może twórcy będą chcieli po kryjomu przemycić Ezrę i jego kompanię do serialu. Istnieje pewna szansa, że w Andor, chociażby na krótką chwilę, pojawi się Ahsoka Tano, która została już wprowadzona w Mandalorianinie.

Nie jest pewne, czy twórcy rzeczywiście zdecydują się na ponowne jej pokazanie, chociaż istnieje szansa, że przed jej solowym serialem będą chcieli przypomnieć Ahsokę widzom. Najbardziej prawdopodobnym cameo jest pojawienie się senatora Baila Organy, w związku z bliskimi relacjami z Mon Mothmą. Największą bombą byłoby jednak wprowadzenie Cala Kestisa, który według plotek ma dostać własną produkcję.

Przypomnijmy, że Andor zadebiutuje na platformie Disney+ już 21 września. W dniu premiery subskrybenci otrzymają możliwość obejrzenia trzech odcinków tej produkcji.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.