Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 2 września 2022, 16:40

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Twórcy serialu Andor zamierzają „rzucić wyzwanie” fanom Łotra 1

Premiera serialu Andor już niemal za pasem. Z tej okazji gwiazda produkcji i odtwórca tytułowej roli, Diego Luna, umiejętnie podsyca apetyty fanów na nowe widowisko Disneya.

Fot.: Andor, źródło: YouTube, Star Wars, 2022.

Gdy w 2016 roku fani zasiedli do seansu Łotra 1, prawdopodobnie nie zdawali sobie sprawy, że czeka ich zupełnie inne doświadczenie związane z Gwiezdnymi wojnami. Zmiany widać było już na samym początku. W oczy widzów rzucił się wówczas brak kroczących po ekranie żółtych napisów, jak w każdym poprzednim filmie z uniwersum Star Wars. Zostaliśmy po prostu rzuceni prosto w wir akcji. Ponadto film skupił się nie na, jak dotychczas, wrażliwych na moc bohaterach, a grupie zuchwałych rebeliantów, którzy ukradli plany Gwiazdy Śmierci przed wydarzeniami z Nowej nadziei. Prawie każda główna postać w filmie to był ktoś, kogo nigdy wcześniej nie widzieliśmy.

Jedną z nich był Cassian Andor, który zginął równie szybko, jak został wprowadzony. Wydawało się, że jego przygoda w odległej galaktyce na zawsze się zakończyła. Nic z tych rzeczy. Diego Luna portretujący heroicznego rebelianta powróci w najnowszym serialu Disneya – Andor.

W wywiadzie dla The Hollywood Reporter meksykański aktor ujawnił nieco na temat podejścia ekipy filmowej do historii, którą fani doskonale znają i wiedzą, jak się zakończyła. Według Luny, twórcy postawili na nieprzewidywalność opowieści, która z pozoru niczym nas nie powinna zaskoczyć. W związku z tym droga, jaką przejdzie Cassian w serialu, będzie na nowo rekonstruować jego rolę przyszłego bohatera w Łotrze 1.

W rzeczywistości zamierzamy rzucić wyzwanie każdemu pomysłowi, jaki masz, lub każdej odpowiedzi, jaką wymyśliłeś, na to, dlaczego lub jak rzeczy się wydarzyły i dlaczego ta postać zrobiła to, co zrobiła. Każdy, kto oglądał Łotra 1, myśli, że ma odpowiedź. Więc zamierzamy rzucić temu wyzwanie. Przyjdziemy do was i powiemy: „Nie, słuchajcie, rzeczy nie były takie, jak sobie wyobrażaliście. To musiało się wydarzyć, aby ktoś stał się osobą, którą znacie” – zdradził odtwórca głównej roli.

Czy szumne zapowiedzi aktora się sprawdzą? O tym przekonamy się już niedługo. Premiera serialu Andor odbędzie się 21 września na platformie Disney+. Dla zainteresowanych widowiskiem poniżej udostępniamy zwiastun nadchodzącej produkcji z uniwersum Gwiezdnych wojen.

Disney+ kupisz tutaj

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.