Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 28 listopada 2022, 18:27

Star Wars: Andor - co wiemy o 2. sezonie serialu Disney Plus? Reżyser wyjawia

Drugi sezon serialu Andor pozostaje na razie wielką zagadką. Rąbka tajemnicy na jego temat uchylił Tony Gilroy, showrunner najnowszego widowiska w świecie Gwiezdnych wojen.

Źrodło fot. Andor; Tony Gilroy; Lucasfilm; 2022
i

Pierwszy sezon serialu Andor przyniósł fanom Gwiezdnych wojen niesamowite przeżycia. Nic więc dziwnego, że oczekiwanie na kolejne epizody może być bardzo długie, a niecierpliwość sięgać zenitu.

Powoli jednak nadchodzi czas zbierania informacji na temat drugiej serii. Na jej temat w ostatnim wywiadzie dla portalu Collider wypowiedział się Tony Gilroy. Co showrunner serialu Andor wyjawił na temat następnych odcinków?

Wiem, że co trzy epizody w drugim sezonie będzie następował roczny przeskok w czasie. Czy jednak pierwszy odcinek będzie dział się od razu rok po wydarzeniach z finału, czy poczekacie z tym do kolejnego epizodu?

Tony Gilroy: Nie, nie. To będzie rok po tym, co zobaczyliście. Dużo się wydarzyło w tym czasie.

Zakładam, że Stellan [Skarsgard] jest częścią drugiego sezonu, ale możesz potwierdzić, że wraca? Kto jeszcze będzie w drugiej serii?

Tony Gilroy: Każdy, kto przeżyje, prawda? Każdy kto przeżył, a nam na nim zależy, musi wrócić.

Dobrze słyszeć od twórcy serialu, który potwierdza...

Tony Gilroy: Tak, nikt nie zginął. Nie zamierzam uśmiercać nikogo w tej przerwie. Więc jeśli będą żyć, ale nie zamierzam obiecywać, jak długo. Ale jeśli żyli w serialu, to się pojawią. Ludzie ciągle mnie pytają o Andy’ego Serkisa i mówię im „Nie wiem. Nie zginął”. Jeśli nie zginęli, to nadal są brani pod uwagę.

Poruszyłeś właśnie kwestię, o którą chciałem zapytać. Wszyscy byli poruszeni występem Andy’ego. Czy jest szansa, że powróci w drugim sezonie?

Tony Gilroy: Nie odpowiadam na to pytanie. Może będzie miał swój własny serial na Disney+.

Jasne.

Tony Gilroy: Mecenas Kino Loy. Może zostanie prawnikiem morskim w przyszłości. Albo instruktorem pływania.

Czy fani zobaczą spotkanie Cassiana z K-2SO w drugim sezonie?

Tony Gilroy: Myślę, że to jeden z obowiązków drugiej serii. Jeśli mamy zamiar wejść w Łotra 1, to musimy to pokazać.

Podczas tworzenia pierwszego sezonu z pewnością nauczyliście się wielu rzeczy. Czy była jakaś na tyle duża, że wykorzystacie ją w kolejnej serii?

Tony Gilroy: Oczywiście, pewnie z milion rzeczy. Zacząłem dość naiwnie, ale to dobrze, że nie wie się od razu wszystkiego, ponieważ idzie się cały czas do przodu. Myślę więc, że wszyscy są onieśmieleni wiedząc, jak daleko wszyscy będziemy musieli się posunąć przez następne dwa lata, aby to zrobić. Nauczyliśmy się ogromnej ilości nowych rzeczy. Opuściłem studio w piątek, pewność siebie była wysoka, a ludzie czuli się naprawdę swobodnie, ponieważ wiemy, że mamy siebie nawzajem i wiemy, jak to rozgryźć.

Disney+ kupisz tutaj

Na efekty pracy na planie drugiego sezonu przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Prace nad drugą serią Andora dopiero się zaczęły, więc prawdopodobnie skończą się w przyszłym roku.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Marcin Nic

Marcin Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w zeszłym roku wylądował w GOL-u. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Przez większą część roku chodzi niewyspany, w związku z zarywaniem nocek na oglądaniu meczów NBA. Nadal jednak uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

więcej

kalendarz wiadomości
2022
listopad
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.