W świecie Star Wars kolejnym zagrożeniem nie będzie Sith, ale i tak należy się go bać

Mandalorianin doczeka się finałowego filmu, który zepnie wątki z Księgi Boby Fetta oraz Ahsoki. Wygląda na to, że właśnie dowiedzieliśmy się, kto będzie głównym złoczyńcą widowiska.

science fiction
11 maja 2023
4
Źrodło fot. Księga Boby Fetta; Jon Favreau i Dave Filoni; Disney+; 2021
i

Przez długi czas wydawać się mogło, że osoby odpowiedzialne za filmowe Gwiezdne wojny nie mają pomysłu na dalszy rozwój marki. Niedawno jednak zapowiedzianych zostało kilka nowych projektów, wśród których znajduje się jeden reżyserowany przez Dave’a Filoniego.

Jednocześnie jest to jeden z najbardziej elektryzujących tytułów, na które czekają fani Star Wars. Nic dziwnego, bowiem produkcja przynieść ma zwieńczenie wątków pokazanych w serialach Mandalorianin, Księga Boby Fetta oraz Ahsoka. Wydaje się, że właśnie poznaliśmy głównego złoczyńcę filmu.

Informację tę wyjawił Dave Filoni w wywiadzie dla magazynu Empire (via The Direct). Jedno z pytań dotyczyło tego, czy uważa admirała Thrawna za „wielkiego złoczyńcę” ery Nowej Republiki. Reżyser przyznał, że to właśnie ta postać zasługuje na takie miano.

Zdecydowanie. Kiedy Timothy Zahn napisał Dziedzica Imperium, Thrawn stał się ikonicznym czarnym charakterem. Był inny, niż wszystko, co widzieliśmy do tej pory. Nie był kolejnym złoczyńcą w hełmie i z mieczem świetlnym. Pokusa stworzenia kolejnego Dartha Vadera była ogromna, bo jest on ikoniczny. Tim miał jednak odwagę, by wykreować kogoś zupełnie nowego, kto nie miał tych samych zdolności, ale mógł prowadzić walkę w zupełnie inny sposób. Jest Wielkim Admirałem, przywódcą, wojskowym strategiem, postacią w typie Moriarty'ego, kimś, kto wygra z tobą w pojedynku umysłów. To kluczowa postać w tym okresie. Mamy szczęście, posiadając takiego bohatera. Mamy też szczęście, że wciela się w niego Lars Mikkelsen.

Czy rzeczywiście Admirał Thrawn zostanie wielkim złoczyńcą filmu? Na tę chwilę wszystkie znaki na niebie i na Ziemi wskazują, że tak właśnie będzie. Zwłaszcza, że bohater ten pojawi się w serialu Ahsoka. Wydaje się, że grana przez Larsa Mikkelsena postać jest zbyt ważna dla uniwersum Gwiezdnych wojen, aby zakończyć jej przygodę na jednej produkcji.

W świecie Star Wars kolejnym zagrożeniem nie będzie Sith, ale i tak należy się go bać - ilustracja #1
Źródło fot.: Star Wars: Rebels; Disney+; 2014

Słowa Dave’a Filoniego pokazują, że filmowiec może szykować Thrawna na ostatecznego złoczyńcę w historii opowiadanej w serialach na przestrzeni ostatnich lat. Pozostaje mieć nadzieję, że reżyser w zgrabny sposób połączy wszystkie wydarzenia, a wprowadzenie Admirała Thrawna nie będzie tak wymuszone, jak w przypadku Palpatine’a w Star Wars: The Rise of Skywalker.

Na razie nie wiadomo, kiedy film reżyserowany przez Dave’a Filoniego zadebiutuje na ekranach kin. Czas oczekiwania jest więc idealną okazją na nadrobienie wyżej wspomnianych seriali, które okażą się kluczowe dla fabuły. Wszystkie z nich można obejrzeć na platformie Disney+.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

POWIĄZANE TEMATY: science fiction Dave Filoni Ahsoka

Marcin "Nicek" Nic

Marcin "Nicek" Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w zeszłym roku wylądował w GOL-u. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Przez większą część roku chodzi niewyspany, w związku z zarywaniem nocek na oglądaniu meczów NBA. Nadal jednak uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

Czy The Creator będzie miał sequel? Reżyser imponującego filmu sci-fi o szansach na kontynuację

Czy The Creator będzie miał sequel? Reżyser imponującego filmu sci-fi o szansach na kontynuację

Reżyser Łotra 1 przekonuje, że jest wiele nieścisłości na temat tego, jak prequel Star Wars powstał

Reżyser Łotra 1 przekonuje, że jest wiele nieścisłości na temat tego, jak prequel Star Wars powstał

Podwaliny pod ten wielki moment Ezry z Ahsoki położono już 5 lat temu. Nie miało to miejsca w Star Wars Rebels

Podwaliny pod ten wielki moment Ezry z Ahsoki położono już 5 lat temu. Nie miało to miejsca w Star Wars Rebels

Ahsoka pobiła rekord, który inna produkcja Star Wars powinna z łatwością przebić już w 2024 roku

Ahsoka pobiła rekord, który inna produkcja Star Wars powinna z łatwością przebić już w 2024 roku

Zatrzymaj Park Jurajski w tej minucie i przyjrzyj się uważnie ekranowi komputera

Zatrzymaj Park Jurajski w tej minucie i przyjrzyj się uważnie ekranowi komputera