SkyShowtime - jak może wyglądać oferta seriali i filmów oraz polska cena

Kolejna platforma streamingowa zmierza do Polski. Ma ona udostępnić produkcje wytwórni, które jeszcze nie związały się z żadnym innym serwisem. SkyShowtime zadebiutuje w naszym kraju jeszcze w tym roku.

news
27 stycznia 2023
3
Źrodło fot. SkyShowtime: Materiały promocyjne
i

SkyShowtime to nowa platforma streamingowa, która wraz z początkiem 2023 roku zmierza do ponad 20 krajów, w tym do Polski. Na oficjalnej stronie można przeczytać, że ich katalog wręcz pęka od filmów i seriali, treści dla dzieci, historii i dokumentów, a przede wszystkim od klasyki kina i telewizji.

Premiera SkyShowtime w Polsce

Żadna dokładna data nie została jeszcze podana, pomimo zbliżającej się premiery platformy w kolejnych kilku krajach. Oficjalnie potwierdzonym terminem startu serwisu jest luty 2023 roku. To właśnie w tym okresie ma pojawić się możliwość wykupienia abonamentu w Polsce, Albanii, Andorze, Czechach, Hiszpanii, Kosowie, Macedonii Północnej, Rumunii, Słowacji oraz na Węgrzech.

Za sprawą hiszpańskich portali dotarła jednak do nas informacja, że na terenie tamtego kraju platforma ma zadebiutować 14 lutego. Nie potwierdza to terminu startu u nas, ale można przypuszczać, że ten będzie zbliżony lub identyczny. Można więc spodziewać się wprowadzenia serwisu w okolicach walentynek.

Cena SkyShowtime

Na ten moment nadal niewiele wiadomo na temat nadchodzącej platformy, a największą zagadka pozostaje cena subskrypcji. Oficjalnie żadne doniesienia nie zostały potwierdzone, ale za sprawą mediów społecznościowych i redaktora naczelnego portalu Filmożercy dowiedzieliśmy się, w jakiej kwocie ten koszt prawdopodobnie może się zamknąć.

Mateusz Zaczyk na swoim Twitterze wyznał, że prawdopodobny miesięczny koszt subskrypcji wyniesie 24,99 zł miesięcznie oraz 199,90 zł w planie rocznym. Dla porównania, za HBO Max w planie miesięcznym trzeba zapłacić 29,99 zł, za Disney+ 28,99 zł, a najtańszy z dostępnych planów Netfliksa kosztuje 29 zł.

Potencjalna lista produkcji

SkyShowtime ma być miejscem, w którym znajdziemy produkcje takich wytwórni jak Paramount Pictures i Universal Pictures. W katalogu mają znaleźć się także nowe, jak i stare tytuły Sky Studios, MTV, Nickelodeon, Peacock, Paramount+, DreamWorks Animation i Showtime. Na oficjalnej stronie platformy możemy przeczytać, że wśród wielu tytułów znajdą się Psi patrol, Billions, Biuro (The Office), Szybcy i wściekli, Yellowstone oraz Star Trek.

Te oficjalnie wymienione produkcje powoli zaczęły znikać z platform streamingowych, aby zasilić szeregi SkyShowtime. Ostatnio szczegółowo przedstawialiśmy sprawę serii Szybcy i wściekli, którzy 31 stycznia opuszczą usługę Amazon Prime Video, aby w lutym wrócić w nowym serwisie.

Jakich jeszcze produkcji można spodziewać się na platformie? Z naszych przypuszczeń wynika, że jeśli chodzi o Universal Pictures, to jest ogromna możliwość, że bibliotekę wypełnią filmy Stevena Spielberga Szczęki, E.T., Jurassic Park. Wspomniana klasyka kina może wiązać się z trylogią Ojca chrzestnego, Forrestem Gumpem, czy Powrotem do przyszłości.

Najmłodsza widownia nie zostanie pominięta i na platformę prawdopodobnie trafią filmy z serii o Minionkach, co sugeruje post na oficjalnym Facebooku SkyShowtime. Baza filmów dla dzieci będzie uzupełniona produkcjami studia DreamWorks Animations, wśród których mogą znaleźć się Kung Fu Panda, Kot w butach, czy Jak wytresować smoka.

Pewnie pojawią się też nowe, głośne tytuły, takie jak Top Gun: Maverick, Jurassic World Dominion, Downton Abbey: Nowa epoka oraz Belfast. Większość z wyżej wymienionych tytułów to jednak tylko nasze przypuszczenia. Oficjalnie potwierdzonych zostało tylko kilka produkcji.

Funkcje serwisu SkyShowtime

SkyShowtime ostatnio podzieliło się informacją, że serwis da nam szansę oglądania produkcji w jakości Full HD nawet na trzech uradzeniach jednocześnie. Użytkownicy będą mieli możliwość pobierania bez ograniczeń oraz stworzenia nawet pięciu profili. W doniesieniach nie ma jeszcze informacji o współdzieleniu kont, z czym na ten moment borykają się inne duże platformy.

Pierwsze problemy jeszcze przed premierą

Premiera takiej platformy nie może obejść się bez problemów. W niemiłej sytuacji mogą zostać postawieni odbiorcy, korzystający z urządzeń Samsung. Aplikacja SkyShowtime na ten moment nie jest dostępna w systemie operacyjnym Tizen. Biuro obsługi informuje, że starają się naprawić zaistniałą sytuację. Użytkownicy platformy z innych krajów narzekają również na brak treść w jakości 4K. Technologia idzie do przodu, odbiorcy coraz więcej wymagają, a standard 4K mogą otrzymać na wielu konkurencyjnych platformach.

POWIĄZANE TEMATY: VoD Szybcy i Wściekli

Aleksandra Wosz

Aleksandra Wosz

Swoją przygodę z pisaniem zaczęła na Filmomaniaku w grudniu 2022 roku, wcześniej pisała tylko hobbystycznie. Uwielbia wszelkie ciekawostki, więc na stronie zajmuje się newsami filmowo-serialowymi. A wszystko zaczęło się, gdy mała Ola z fascynacją podpatrywała, jak jej rodzice grają w pierwsze gry z serii Tomb Raider, czy „farmera” - znanego bardziej jako Harvest Moon. Dotarła do momentu, gdy zrozumiała, że ma szansę zasmakować milionów żyć dzięki różnym dziełom. Zapalona miłośniczka musicali, która przynajmniej raz do roku musi obejrzeć Hamiltona. Entuzjastka książek Dana Browna, serialu Biuro oraz The Umbrella Academy.

Henry Cavill i Anya Chalotra zawalczyli o właściwe pokazanie relacji Geralta i Yen w Wiedźminie

Henry Cavill i Anya Chalotra zawalczyli o właściwe pokazanie relacji Geralta i Yen w Wiedźminie

Co obejrzeć na Prime Video, Apple TV Plus i SkyShowtime w weekend 2-4 czerwca 2023 roku

Co obejrzeć na Prime Video, Apple TV Plus i SkyShowtime w weekend 2-4 czerwca 2023 roku

Co obejrzeć na Netflix, HBO Max i Disney Plus w weekend 2-4 czerwca 2023 roku

Co obejrzeć na Netflix, HBO Max i Disney Plus w weekend 2-4 czerwca 2023 roku

Netflix na czerwiec 2023 - lista seriali i filmów

Netflix na czerwiec 2023 - lista seriali i filmów

Disney Plus na czerwiec 2023 - lista seriali i filmów

Disney Plus na czerwiec 2023 - lista seriali i filmów