Silniejszy niż Stallone? Czy w wieku 76 lat legenda 30 filmów akcji powróci do kina?

Choć w ubiegłym roku Arnold Schwarzenegger wystąpił w serialu, to jednak od dłuższego czasu nie widzieliśmy go na dużym ekranie. Czy wkrótce się to zmieni? Odpowiedź brzmi: tak.

news
Pamela Jakiel 2 lutego 2024
4
Źrodło fot. Likwidator, Jee-woon Kim, Di Bonaventura Pictures, 2013
i

Arnold Schwarzenegger to jeden z najbardziej znanych aktorów filmów akcji. Jego gwiazda najjaśniej świeciła w latach 80. i 90., kiedy to o popularność i uznanie rywalizował z inną legendą wspomnianej epoki, Sylvestrem Stallone’em. Schwarzenegger może pochwalić się ikonicznymi rolami w takich produkcjach jak Tarminator, Commando, Predator czy Conan Barbarzyńca, zaś jego kolega po fachu to niezapomniany Rocky Balboa, John Rambo oraz Marion Cobretti.

Po wielkich sukcesach w okresie kina reaganomatografii o Schwarzeneggerze zrobiło się nieco ciszej. Po 2003 roku zawiesił on karierę aktorską na rzecz polityki. Przez dwie kadencje gwiazdor spełniał się jako gubernator Kalifornii, lecz na plan po latach wrócił za sprawą Niezniszczalnych i nie najlepiej ocenianych sequeli Terminatora.

Niektórzy myśleli pewnie, że Schwarzenegger już niczym nie zaskoczy fanów. Mylili się. W 2023 aktor po raz pierwszy zagrał w serialu – mowa oczywiście o dość ciepło przyjętym FUBAR Netflixa. Gigant streamingu przygotował także poświęcony aktorowi dokument Arnold. Kilka miesięcy temu mogliśmy również przypomnieć sobie o konkurencji między Schwarzeneggerem a Stallone’em, ponieważ na tej samej platformie zadebiutował biograficzny film Sly, w którym gwiazdor Rocky’ego opowiada historię swojej drogi od nieudacznika po legendę Hollywood.

Czy jednak na tym koniec i 76-letni Arnold Schwarzenegger zakończy karierę na wspominanej komedii akcji? Nic z tych rzeczy. Już wkrótce gwiazdora będziemy mogli zobaczyć także na wielkim ekranie. Niedawno zakończono bowiem zdjęcia do Kung Fury: The Movie, w którym artysta wystąpił u boku Davida Hasselhoffa oraz Michaela Fassbendera. Nadchodząca komedia akcji opowie o policjancie, który przenosi się w czasie, aby powstrzymać Kung Fuhrera – Adolfa Hitlera.

W najbliższym czasie Schwarzenegger stanąć ma również na planie filmu Breakout w reżyserii Scotta Waugha (Need For Speed, Niezniszczalni) na Węgrzech. Aktor zagra Terry'ego Reynoldsa – mężczyznę, który obmyśla plan ucieczki z więzienia dla swojego skazanego na 25 lat pasierba. Ponoć trwają również prace nad kontynuacją Conana Barbarzyńcy, ale w sprawie projektu Legenda Conana nie ma na ten moment żadnych nowych informacji.

Co na to Stallone? Możemy się spodziewać, że starszy od Schwarzeneggera o rok kolega po fachu nie odpuści i również zaskoczy kolejnym widowiskiem akcji ze swoim udziałem.

Pamela Jakiel

Pamela Jakiel

Filmoznawczyni, absolwentka MISH Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej praca magisterska dotyczyła nowej duchowości w kinie współczesnym. Redaktorka serwisu Filmomaniak od kwietnia 2023 roku, wspiera redaktora prowadzącego i szefową wszystkich newsmanów. Wcześniej pisała do naEkranie. Jeśli po raz setny nie ogląda Dziewiątych wrót, to po raz pierwszy czyta książki Therese Bohman i Donny Tartt. Woli gnozę od grozy, dramaty od horrorów, Junga od Freuda. W muzeach tropi obrazy symbolistów. Biega długie dystanse, jeszcze dłuższe pokonuje gravelem. Uwielbia jamniki.

Agenci NCIS trafili na Netflixa. Od dziś obejrzysz cztery sezony ulubionego serialu kryminalnego Ameryki

Agenci NCIS trafili na Netflixa. Od dziś obejrzysz cztery sezony ulubionego serialu kryminalnego Ameryki

Czy w Madame Web jest scena po napisach?

Czy w Madame Web jest scena po napisach?

Argylle. Tajny szpieg - recenzja. Oto komedia szpiegowska, która zamęczy Cię zwrotami akcji

Argylle. Tajny szpieg - recenzja. Oto komedia szpiegowska, która zamęczy Cię zwrotami akcji

Kiedy wychodzą nowe odcinki 2. sezonu Halo na SkyShowtime?

Kiedy wychodzą nowe odcinki 2. sezonu Halo na SkyShowtime?

Czy są szanse na Argylle 2 i na podstawie jakiej książki może powstać?

Czy są szanse na Argylle 2 i na podstawie jakiej książki może powstać?