Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 17 marca 2023, 15:10

Widzowie zatrzymują Siedem z Bradem Pittem w tym momencie; reżyser ukrył tam ważny kadr

Zdarza się, że twórcy w swoich produkcjach niektóre detale pozostawią wyłącznie dla najbardziej spostrzegawczych widzów, a przez innych, pomimo upływających lat, pozostają niezauważone.

Źrodło fot. Siedem; David Fincher; New Line Cinema; 1995
i

Uwaga! Tekst zawiera spoilery z filmu Siedem.

Siedem to jeden z kultowych filmów kryminalnych. Obraz z 1995 roku w reżyserii Davida Finchera opowiada historię dwóch policjantów starających się złapać seryjnego mordercę, który wybiera swoje ofiary w oparciu o chrześcijańską klasyfikacje siedmiu grzechów głównych. W filmie można zobaczyć takie gwiazdy kina jak Brad Pitt, Morgan Freeman, Gwyneth Paltrow czy Kevin Spacey.

Mija prawie trzydzieści lat od premiery, a niektórzy widzowie, nawet ci, którzy kilkukrotnie wracali do tytułu, nie są świadomi, że w produkcji został ukryty jeden bardzo ważny kadr. Właściwie nie został on ukryty, każdy z nas go widział podczas seansu, ale pojawia się on na ułamek sekundy, co sprawia, że dla niektórych pozostaje nieuchwytny.

Tajemniczy kadr jest częścią końcowych wydarzeń filmu. Policjanci Mills oraz Sommerset są prowadzeni przez schwytanego mordercę, Johna Doe, i trafiają na odludzie. Tam mają dowiedzieć się, gdzie znajdują się dwie ostatnie ofiary bestialskiej zbrodni. Na miejsce zostaje dostarczona paczka, w której znajduje się głowa partnerki Millsa – Tracy. Morderca informuje przy tym, że kobieta była w ciąży.

Strata doprowadza policjanta do obłędu. Gdy targają nim wszystkie negatywne emocje, jego współpracownik błaga go, aby nie zabijał Doe. Właśnie w tym momencie na chwilę na ekranie pojawia się twarz Tracy, wizja, która przypieczętowuje los przestępcy. Mills rusza w stronę seryjnego mordercy i zabija go.

Kadr pojawia się dokładnie w 1 godzinie, 55 minucie i 15 sekundzie filmu. Poniżej zamieszczamy również film z tą sceną i kadrem, który można zobaczyć w 3 minucie i 57 sekundzie.

A Wy wyłapaliście ten ukryty obraz wcześniej?

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

Aleksandra Wosz

Aleksandra Wosz

Swoją przygodę z pisaniem zaczęła na Filmomaniaku w grudniu 2022 roku, wcześniej pisała tylko hobbystycznie. Uwielbia wszelkie ciekawostki, więc na stronie zajmuje się newsami filmowo-serialowymi. A wszystko zaczęło się, gdy mała Ola z fascynacją podpatrywała, jak jej rodzice grają w pierwsze gry z serii Tomb Raider, czy „farmera” - znanego bardziej jako Harvest Moon. Dotarła do momentu, gdy zrozumiała, że ma szansę zasmakować milionów żyć dzięki różnym dziełom. Zapalona miłośniczka musicali, która przynajmniej raz do roku musi obejrzeć Hamiltona. Entuzjastka książek Dana Browna, serialu Biuro oraz The Umbrella Academy.

więcej