Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 15 sierpnia 2022, 19:01

autor: Edyta Jastrzębska

Shantaram od Apple TV Plus otrzymał datę premiery

Fani powieści Shantaram mogą odliczać dni do premiery serialu na jej podstawie, ponieważ Apple TV+ wreszcie ogłosiło, kiedy zobaczymy tę niesamowitą przygodę w Indiach.

Źródło: Shantaram, Steve Lightfoot, Apple TV+, 2022

Po wielu perturbacjach serial na podstawie bestsellera Gregory’ego Davida Robertsa wreszcie trafi na ekrany. Apple TV+ właśnie ogłosiło, że Shantaram zadebiutuje 14 października i będzie składać się z dwunastu epizodów. W dniu premiery na platformę trafią trzy odcinki produkcji, a kolejne będą pojawiać się z tygodniowym odstępem, zatem finał obejrzymy 16 grudnia.

O czym opowiada Shantaram?

Shantaram to powieść o australijskim przestępcy, który uciekł z więzienia i zaszył się w Indiach. Tętniący życiem Bombaj okazał się być dla niego idealną kryjówką, w której rozpoczął swoją przygodę jako Lin. Odcięty od rodziny i dawnego życia, nowe odnalazł w indyjskich slumsach, barach i tamtejszym półświatku, którego stał się częścią. Jest to porywająca i głęboka historia o miłości, przebaczeniu, odwadze i poszukiwaniu siebie, przepełniona klimatem egzotycznych Indii.

Apple TV kupisz tutaj

Kto wystąpi w Shantaram?

W głównego bohatera, Lina Forda, wcieli się Charlie Hunnam, znany m.in. z Synów Anarchii oraz Pacific Rim. Poza nim w serialu wystąpią również Antonia Desplat jako Karla Saaranen, Shubham Saraf, Elektra Kilbey, Fayssal Bazzi, Luke Pasqualino, Alyy Khan, Sujaya Dasgupta, Vincent Perez, David Field, Alexander Siddig, Gabrielle Scharnitzky, Elham Ehsas, Rachel Kamath, Matthew Joseph i Shiv Palekar.

Scenarzystą i showrunnerem serialu jest Steve Lightfoot. Producentami wykonawczymi są zaś Andrea Barron, Nicole Clemens, Steve Golin, Justin Kurzel i Eric Warren Singer, który również jest autorem scenariuszy. Za kamerą stanął Bharat Nalluri. Shantaram dla Apple został wyprodukowany przez Paramount Television Studios i Anonymous Content’s AC Studios.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.