Shantaram na pierwszym zwiastunie; Charlie Hunnam jako zbieg w tętniącym życiem Bombaju

Apple TV+ właśnie udostępniło pierwszy zwiastun Shantaram, adaptacji światowego bestsellera autorstwa Gregory’ego Davida Robertsa, w którym w głównej roli zobaczymy Charliego Hunnama.

news
Edyta Jastrzębska 14 września 2022

Źródło: Shantaram, Steve Lightfoot, Apple TV+, 2022

Shantaram, czyli serialowa adaptacja światowego bestsellera, która powstaje dla platformy Apple TV+, zmierza na ekrany. Niedawno ogłoszono, że produkcja zadebiutuje 14 października wraz z trzema odcinkami, kolejne zaś będą pojawiać się z tygodniowym odstępem. Łącznie będzie ich dwanaście.

Kampania promocyjna serialu trwa w najlepsze i dziś pojawił się pierwszy zwiastun produkcji:

Apple TV kupisz tutaj

Z samego tego materiału można wywnioskować, że produkcja Apple TV+ stara się wiernie zekranizować materiał źródłowy. Pojawiają się tam sceny oraz dialogi przeniesione z powieści niemal 1:1, co jednak nie znaczy, że nie ma tam żadnych niespodzianek.

W ostatnim wywiadzie przeprowadzonym przez EW Charlie Hunnam opowiedział o swojej roli w Shantaram oraz o tym, co go do niej przekonało:

Moja przygoda z [Shantaram] rozpoczęła się jakieś cztery lata przed tym, jak ruszyliśmy z produkcją. Mój przyjaciel dał mi książkę, a tak się złożyło, że następnego dnia jechałem na wakacje do Tajlandii, więc zabrałem ją ze sobą. […] I pochłonąłem ją w ich trakcie. Po powrocie zapytałem przyjaciela o to, kto jest autorem oraz producentem i: „Czy my możemy to zrobić?”.

Przede wszystkim jest to wspaniała, rozległa, szalenie romantyczna historia, a także opowieść o wielkiej przygodzie i odkrywaniu siebie. Ale dla mnie najciekawszy do eksplorowania był konflikt między tym, co nazywam królestwem Boga a królestwem złota. Lin w Indiach rozpoczyna podróż duchowego przebudzenia, jednocześnie będąc wciąganym coraz głębiej w przestępczość zorganizowaną.

Shantaram na pierwszym zwiastunie; Charlie Hunnam jako zbieg w tętniącym życiem Bombaju - ilustracja #1
Źródło: Shantaram, Steve Lightfoot, Apple TV+, 2022

Opowiedział również o tym, czego dokładnie możemy spodziewać się po serialu i jak wiele wątków z książki obejmie pierwszy sezon:

W tym sezonie opowiadamy tylko jedną trzecią całości, a zatem tylko przedstawiamy świat, najważniejszych graczy i część konfliktu. Jeśli będziemy mieć szczęście i otrzymamy drugi sezon, wtedy dopiero dotrzemy do sedna historii. Zabieramy Lina do tego świata, gdzie jest wystawiony na te dwa elementy, ale wybór między nimi i konflikt między nimi, naprawdę stanie się widoczny dopiero później.

A tak brzmi oficjalny opis fabuły serialu udostępniony przez Apple TV+:

Serial opowiada historię zbiega, Lina Forda, który chce zniknąć w tętniącym życiem i chaotycznym Bombaju z lat 80. XX wieku. Samotny w nieznanym mieście stara się uniknąć kłopotów, przed którymi próbuje uciec. Jednakże po zakochaniu się w intrygującej kobiecie o imieniu Karla, Lin musi wybrać między wolnością lub miłością a towarzyszącymi jej komplikacjami.

W serialu wystąpią: Charlie Hunnam, Antonia Desplat, Shubham Saraf, Elektra Kilbey, Fayssal Bazzi, Luke Pasqualino, Alyy Khan, Sujaya Dasgupta, Vincent Perez, David Field, Alexander Siddig, Gabrielle Scharnitzky, Elham Ehsas, Rachel Kamath, Matthew Joseph i Shiv Palekar.

Edyta Jastrzębska

Edyta Jastrzębska

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz kulturoznawstwa. W GRYOnline.pl zaczynała jako jeden z newsmanów w dziale filmowym, obecnie dogląda newsroomu filmowego, gdzie zajmuje się również korektą. Świetnie odnajduje się w tematyce filmowo-serialowej zarówno tej osadzonej w rzeczywistości, jak i w fantastyce. Na bieżąco śledzi branżowe trendy, jednak w wolnym czasie najchętniej sięga po tytuły mniej znane. Z popularnymi zaś ma skomplikowaną relację, przez co do wielu przekonuje się dopiero, gdy szum wokół nich ucichnie. Wieczory uwielbia spędzać nie tylko przy filmach, serialach, książkach oraz grach wideo, ale też przy RPG-ach tekstowych, w których siedzi od kilkunastu lat.

Maxton Hall - gdzie obejrzeć ekranizację bestsellerowych powieści dla nastolatków?

Maxton Hall - gdzie obejrzeć ekranizację bestsellerowych powieści dla nastolatków?

Kiedy Slow Horses powróci z z 4. sezonem? Znamy dokładną datę premiery

Kiedy Slow Horses powróci z z 4. sezonem? Znamy dokładną datę premiery

Smoki w Rodzie smoka. Przedstawiamy wszystkie stworzenia z serialu i ich jeźdźców

Smoki w Rodzie smoka. Przedstawiamy wszystkie stworzenia z serialu i ich jeźdźców

Ród smoka - drzewo genealogiczne rodu Targaryenów

Ród smoka - drzewo genealogiczne rodu Targaryenów

Kim są Blood i Cheese z Rodu smoka? Wyjaśniamy historię z książek oraz scenę z 2. sezonu serialu

Kim są Blood i Cheese z Rodu smoka? Wyjaśniamy historię z książek oraz scenę z 2. sezonu serialu