Serial The Last of Us w 3. odcinku dopracował jedynie sugerowany w grze romans

Trzeci epizod serialu The Last of Us w dużym stopniu rozwija wątek jednej z pobocznych postaci, którą w grze Joel oraz Ellie napotykają na swojej drodze. W produkcji HBO widzowie poznają relację Billa i Franka z innej strony.

news
31 stycznia 2023
3
Źrodło fot. The Last of Us; Neil Druckmann i Craig Mazin; HBO; 2023
i

Uwaga! Tekst zawiera spoilery z gry oraz serialu The Last of Us.

Dla Neila Druckmanna serial The Last of Us jest okazją, żeby rozbudować postapokaliptyczne uniwersum o nowe wątki. Takim przypadkiem jest historia jednego z ocalonych, którego spotykamy także w grze. Bill pomaga tam Joelowi oraz Ellie zdobyć akumulator, żeby mogli wydostać się z miasta Lincoln.

HBO Max kupisz tutaj

Przedmiot udaje się znaleźć w mieszkaniu Franka, który był partnerem Billa. Na miejscu okazuje się, że Frank nie żyje i zostawił po sobie list pełen nienawiści do byłego partnera oraz jego stylu życia w zniszczonym świecie. Gra nie sugeruje wprost, że obu mężczyzn łączyło coś więcej niż współpraca lub dawna przyjaźń. W serialu postanowiono inaczej podejść do tematu, o czym mówił Neil Druckmann (via Screen Rant):

Pojawiła się okazja wykorzystania medium, które różni się od gier i daje szansę na zmianę perspektywy. Nie musimy pozostawać z tymi samymi bohaterami, w tym samym miejscu i czasie. Możemy przeskoczyć do innego momentu. Ta okazja właśnie została wykorzystana do opowiedzenia przedstawionej historii.

Trzeci epizod The Last of Us jest prequelem skupiającym się na przedstawieniu historii Billa oraz Franka – tego, jak się poznali oraz spędzali razem kolejne lata. W tym przypadku nie jesteśmy świadkami tworzącej się niechęci pomiędzy postaciami, która w przyszłości przerodziłaby się w nienawiść. Twórcy w tej wersji postanowili pokazać rozwijające się uczucie oraz to, jak mężczyźni o siebie dbali. Ostatecznie obaj popełniają samobójstwo, przez co Joel wraz z Ellie nie spotykają ich żywych.

Nowa sytuacja i związek sprawiły, że Bill zmienił swój pogląd na świat, o czym informuje w liście do Joela. Wyjaśnia on, że obaj mają zadanie do wykonania w nowym świecie. Wcześniej Bill cieszył się, że wszystko się kończy, ponieważ nie lubił ludzi, ale poznanie Franka wszystko zmieniło. Niestety, trzeci epizod ma bardzo gorzkie zakończenie, ponieważ w liście zmarły informuje, aby Joel chronił Tess, czego, jak już wiemy, nie udało mu się zrobić.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Swoją podróż z pisaniem i publicystyką zaczął już wiele lat temu, bo w listopadzie 2021 roku. Wtedy to na Allegro można było zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, więc jego felietony to głównie marudzenie na wszystko, co podpadnie.

Szok i obrzydzenie - takie reakcje budzi nowy serial twórcy Euforii

Szok i obrzydzenie - takie reakcje budzi nowy serial twórcy Euforii

Tak szalonego serialu z elementami sci-fi dawno nie widziałam - to nowość na HBO Max

Tak szalonego serialu z elementami sci-fi dawno nie widziałam - to nowość na HBO Max

Dziś na HBO Max premiera kontrowersyjnego serialu od twórcy Euforii

Dziś na HBO Max premiera kontrowersyjnego serialu od twórcy Euforii

Co obejrzeć na Netflix, HBO Max i Disney Plus w weekend 2-4 czerwca 2023 roku

Co obejrzeć na Netflix, HBO Max i Disney Plus w weekend 2-4 czerwca 2023 roku

Najlepszy serial ostatnich lat nie lubi się popisywać. Tu liczy się subtelność

Najlepszy serial ostatnich lat nie lubi się popisywać. Tu liczy się subtelność