Serial The Last of Us miał pokazać bardzo mroczną przeszłość Tess

Drugi odcinek The Last of Us zadebiutował wczoraj na HBO Max, a na światło dzienne wyszły kolejne informacje na temat serialu i jego bohaterów. Tym razem twórcy produkcji zdradzili, że chcieli pokazać mroczną przeszłość Tess.

ciekawostki filmowe
Agata Marczewska 24 stycznia 2023
3
Źrodło fot. The Last of Us; Craig Mazin i Neil Druckmann; HBO; 2023
i

Uwaga! Tekst zawiera spoilery z drugiego odcinka serialu The Last of Us.

W dzień premiery nowego epizodu postapokaliptycznego serialu na kanale HBO Max na YouTube pojawił się drugi odcinek podcastu o The Last of Us. W trakcie rozmowy Neil Druckmann oraz Craig Mazin wyjawili więcej informacji na temat postaci Tess, a zwłaszcza jej przeszłości.

Twórcy produkcji wyznali, że bohaterka pierwotnie miała bardzo mroczną historię i chcieli w serialu pokazać szczegółowo jej życie przed wybuchem epidemii grzyba cordyceps, skupiając się na jej rodzinie i ich tragicznym losie. Niestety, ostatecznie zdecydowano się nie umieszczać tych elementów, ponieważ nie pasowały do historii.

Napisaliśmy tę scenę, ale nigdy jej nie nakręciliśmy. To było trochę tło historii Tess. Miała męża i syna, którzy byli zarażeni i przez to musiała ich zabić. Zabiła męża, ale nie mogła zabić syna. Nie mogła tego zrobić… Zamknęła go w piwnicy, gdzie teoretycznie nadal jest klikaczem – powiedział Mazin.

Przed czołówką mieliśmy scenę, w której kamera pchnęła drzwi i słyszałeś walenie dochodzące z tej piwnicy, a potem to urwaliśmy. Później Tess opowiedziałaby historię o tym, jak mogła zabić syna. Ale jak już wspomniał Craig, to nie pasowało do historii, ale fajnie było o tym pomyśleć – stwierdził Druckmann.

Czym różni się serialowa historia Tess od tej przedstawionej w grze?

Serialowa Tess, w którą wciela się Anna Torv, ucieleśnia siłę oraz nieustępliwość swojej odpowiedniczki z gry. Bohaterka w obu przypadkach współpracuje z Joelem w bostońskiej strefie kwarantanny i jest przemytniczką różnych towarów. Dodatkowo jest świadoma tego, że jest złą osobą, robiącą złe rzeczy. Jednak zyskuje ona nadzieję na lepsze jutro dzięki Ellie, młodej nastolatce, którą ma za zadanie przemycić wraz z Joelem.

Jak się okazuje, dziewczynka może pomóc w stworzeniu lekarstwa, które ocali ludzkość. I właśnie to motywuje Tess, aby kontynuować misję za wszelką cenę, zwłaszcza, kiedy kobieta sama zostaje ugryziona przez klikacza. Gdy docierają od umówionego miejsca, gdzie mieli spotkać się ze Świetlikami, aby odstawić dziewczynkę, wszystko się komplikuje. I w tym momencie zaczynają pojawiać się różnice między historią bohaterki w serialu i grze.

W najnowszym odcinku The Last of Us widzimy, jak postacie docierają do celu. Jednak w budynku Izby Reprezentantów zastają martwe Świetliki, które ze względu na zainfekowanie grzybem, zabiły siebie nawzajem.

W grze postacie zostały zamordowane przez żołnierzy FEDRY, którzy nieustannie po przekroczeniu muru ścigali Joela, Tess i Ellie. Gdy trójkę bohaterów czeka nieuniknione starcie z nimi, Tess wyznaje, że została zarażona i postanawia kupić czas dziewczynce oraz mężczyźnie na ucieczkę, powstrzymując wrogów do momentu, aż ginie w strzelaninie.

Natomiast w serialu w momencie, gdy Tess informuje swoich kompanów o infekcji, pobliscy zarażeni, za sprawą zakłóconej sieci cordyceps, zostają wezwani do budynku. Bohaterka rozlewa benzynę i rozrzuca granaty po pomieszczeniu. Gdy zainfekowani przybywają na miejsce, Tess z trudem, podczas obrzydliwego pocałunku z jednym z zarażonych, odpala zapalniczkę, wysadzając parter budynku. Jej poświęcenie pozwala uciec Joelowi i Ellie oraz najprawdopodobniej będzie miało ogromny wpływ na rozwój relacji między tą dwójką postaci w kolejnych epizodach.

Premiera trzeciego odcinka 30 stycznia na platformie HBO Max.

HBO Max kupisz tutaj

Agata Marczewska

Agata Marczewska

Pisaniem zajmuje się zawodowo od 2013 roku. W 2021 roku dołączył do GRYOnline.pl, gdzie poza tematyką gamingową zajmuje się informacjami stricte technologicznymi. Współpracował z największymi sklepami muzycznymi w Polsce, tworząc artykuły związane z instrumentami i ogólnie pojętym udźwiękowieniem. Grami komputerowymi interesuje się od dziecka. Poza tym jego zainteresowania obejmują grę na gitarze, komponowanie muzyki oraz sporty siłowe.

Gdzie kręcono Fallouta? Lokacje z serialu Amazona

Gdzie kręcono Fallouta? Lokacje z serialu Amazona

Kiedy rozgrywa się serial Fallout w stosunku do gier? Oś czasu franczyzy

Kiedy rozgrywa się serial Fallout w stosunku do gier? Oś czasu franczyzy

Bohaterowie z Fallouta. Wyjaśniamy, kto jest kim w serialu Amazona

Bohaterowie z Fallouta. Wyjaśniamy, kto jest kim w serialu Amazona

Kiedy i gdzie Civil War trafi do streamingu?

Kiedy i gdzie Civil War trafi do streamingu?

Zdjęcia do 3. sezonu Fundacji powstają w Warszawie. Świątynia Opatrzności Bożej lokacją serialu sci-fi od Apple

Zdjęcia do 3. sezonu Fundacji powstają w Warszawie. Świątynia Opatrzności Bożej lokacją serialu sci-fi od Apple