Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 20 stycznia 2023, 13:55

autor: Aleksandra Wosz

Dokrętki w The Last of Us przygotowały grunt pod relację, która zaowocuje w 2. sezonie

Twórcy przyznali, że dopiero podczas dokrętek udało im się podarować więcej czasu ekranowego Tommy’emu. Dzięki temu mogli zaprezentować relację, która rozwinie się dopiero w drugim sezonie.

Źrodło fot. The Last of Us; Craig Mazin i Neil Druckmann; HBO; 2023
i

Relacja łącząca braci Miller w serialu The Last of Us jest bardzo ważna. Nie jest ona prezentowana zbyt często, ale można zaobserwować, jak dobre kontakty ich łączą. Bracia pracują razem, Joel wykupuje Tommy’ego z więzienia. Po wybuchu epidemii nadal szukają kontaktu ze sobą, pomimo dzielących ich kilometrów.

Twórcy serialu, Craig Mazin i Neil Druckmann, w wywiadzie dla Playstation Blog wyznali, że relacji Millerów początkowo poświęcili mniej uwagi. Część scen, w których można zobaczyć więź łączącą braci, została nakręcona dopiero podczas dokrętek.

Scena śniadania jest jedną z tych, w których początkowo, kiedy ją kręciliśmy, Tommy'ego nie było. Mieliśmy jednak budżet, aby niektóre sceny z pilotażowego odcinka nakręcić ponownie i to jest jeden z pomysłów, na które wpadliśmy [dodanie Tommy’ego – dop. red.].

W późniejszej części rozmowy twórcy wyjaśnili, dlaczego przemycili więcej Tommy’ego do produkcji HBO. Jest on bardzo ważną częścią życia Joela, nawet po wybuchu zarazy. Bracia wspierają się, ratują i będą to robić do samego końca.

Prędko przekonasz się, że Tommy jest zdolny zadbać o siebie, właściwie to on ratuje życie Joela. I ta interesująca koncepcja, kto potrzebuje ratunku i kto będzie ratować, jest tematem, do którego będziemy raz za razem wracać.

HBO Max kupisz tutaj

W grze, której adaptacją jest serial, bracia zawsze mogli na sobie polegać. Pomimo tego, że w pierwszej części Tommy nie odgrywa aż tak dużej roli, to w drugiej mężczyźni wspierają się, jak tylko mogą. Poza tym Tommy jest ogromnym wsparciem dla Ellie podczas jej podróży.

Dokręcone sceny tworzą grunt pod rozwinięcie relacji barci, którą mogliśmy zobaczyć w grze, i samej historii Tommy’ego w kontynuacji serii.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.