Serial She-Hulk stał się ofiarą review bombingu jeszcze przed premierą

Serial She-Hulk padł ofiarą review bombingu, zanim zadebiutował. Na portalu IMDb doszło do prawdziwego starcia, gdzie naprzeciwko siebie stanęły dwa obozy: broniące i atakujące nowy hit Disney+.

news
Zbigniew Woźnicki 18 sierpnia 2022
5

She-Hulk: Attorney at Law, Jessica Gao, Marvel Studios, 2022

Review bombing jest prawdopodobnie coraz popularniejszym zjawiskiem, będącym wynikiem ataków najczęściej niezadowolonych fanów. W ostatnim czasie ofiarą takich działań padł najnowszy serial Marvel Studios, She-Hulk: Attorney at Law. Widowisko na pierwszym miejscu stawia kuzynkę Hulka, która pomimo posiadania supermocy, stara się prowadzić normalne życie i rozwijać karierę zawodową.

Review bombing She-Hulk dotyczy wystawiania zarówno oceny najniższej (1), jak i najwyższej (10). Była to swego rodzaju walka dwóch obozów.

She-Hulk i wojna na review bombing

Według portalu TheDirect, przed premierą She-Hulk na IMDb znajdowało się ponad 200 ocen. 41,4% było wartości 1, a 44,4% wartości 10. W momencie pisania tej wiadomości ocen jest prawie 4 tysiące, a procentowe statystyki zmieniły się niewiele: 40,1% dla oceny 1 i 44% dla oceny 10.

Zdecydowanie chętniej od kobiet (103 głosy) głosowali mężczyźni (1294 głosy). Większość oceniających jednak nie ma w ustawieniach konta zaznaczonego wieku i płci, więc nie da się stwierdzić, jakie są dokładne statystyki.

Serial She-Hulk stał się ofiarą review bombingu jeszcze przed premierą - ilustracja #1
IMDb.com

Co ciekawe, IMDb musiało zacząć usuwać komentarze, ponieważ nie został żaden z cytowanych wcześniej przez wspomniany TheDirect. Być może chodziło o to, że pojawiły się przed oficjalną premierą. Nie oznacza to jednak braku kontrowersji, ponieważ pośród tych, co zostały, można znaleźć komentarze polaryzujące opinię.

Użytkownik ryanslucas uważa, że Marvel po prostu nienawidzi mężczyzn i tworzy słabe seriale (ocena 1):

Zatrudnijcie scenarzystów, którzy nie będą do bani. Mieliście niesamowitą aktorkę (Orphan Black), więc ten śmietnik jest robotą kiepskiego scenarzysty lub reżysera. To jest szokujące, jak źle Disney sobie radzi teraz z MCU. Tak w ogóle, ona może robić wszystko, co robi Hulk, tylko lepiej? Dajcie mi spokój. Smutna prawda jest taka, że wy po prostu nie chcecie przestać nienawidzić mężczyzn. Nie musicie niszczyć męskich postaci, żeby pokazać w lepszym świetle żeńskie. Powinniście to wiedzieć po lekcjach nauki pisania w szkole średniej.

Natomiast StoneFacedTickler dosłownie rozpływa się w zachwytach nad serialem, trollując użytkowników i próbując jeszcze bardziej nakręcić konflikt (ocena 10):

Jasne, mogę siedzieć tutaj cały dzień i opowiadać o efektach CGI. Że są to najlepsze efekty specjalne od czasów filmu Nad złotym stawem, a sceny w sądzie dorównują, a nawet prześcigają najlepsze dramaty sądowe w historii telewizji i kina. Nie będę Was jednak zamęczać szczegółami. Wystarczy powiedzieć, że twórcy powinni zrobić dodatkowe miejsce na półkach na wszystkie nagrody Emmy i Złote Globy, jakie zaczną wchodzić, niczym gość naćpamy solami kąpielowymi i cierpiący na małpią grypę podczas koncertu na cześć George'a Michela.

Te dzieło sztuki wyróżnia się w uhonorowaniu najlepszej płci na świecie – Ona. Disney stworzył prawdziwy hołd dla wszystkich kobiet na świecie, zarówno męskich i żeńskich. Pierwsze cztery odcinki dały mi motywację, żeby w końcu zrobić sobie operację tyłka.

Dziękuję, Disneyu. Robicie coraz lepszą robotę.

Trzeba przyznać, że czasami użytkownicy są bardzo kreatywni, gdy wystawiają oceny. Czy są zgodne z rzeczywistością, dowiemy się z biegiem czasu, ponieważ na ten moment na Disney+ mamy dostępny wyłącznie pierwszy odcinek serialu, a kolejne będą dodawane co czwartek.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Przygodę z publicystyką i pisaniem zaczął w serwisie Allegro, gdzie publikował newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRYOnline.pl i Filmomaniaka, pisząc o nowościach związanych z branżą filmową. Mimo związku z serialami, jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Przed laty dzielił się swoimi doświadczeniami, moderując forum mmorpg.org.pl. Uwielbia ponarzekać, ale oczywiście konstruktywnie i z umiarem. Na forum pisze pod ksywką Canaton.

W głowie się nie mieści 1 - gdzie obejrzeć online animację Disneya z 2015 roku?

W głowie się nie mieści 1 - gdzie obejrzeć online animację Disneya z 2015 roku?

Kiedy 3. sezon The Bear będzie na Disney Plus i kiedy pojawią się kolejne odcinki?

Kiedy 3. sezon The Bear będzie na Disney Plus i kiedy pojawią się kolejne odcinki?

Batman z Michaelem Keatonem ma już 35 lat. Kinowy przebój miał wyglądać zupełnie inaczej, zanim za sterami znalazł się Tim Burton

Batman z Michaelem Keatonem ma już 35 lat. Kinowy przebój miał wyglądać zupełnie inaczej, zanim za sterami znalazł się Tim Burton

Ile odcinków ma 4. sezon The Boys i kiedy pojawią się kolejne epizody?

Ile odcinków ma 4. sezon The Boys i kiedy pojawią się kolejne epizody?

Kiedy W głowie się nie mieści 2 będzie na Disney Plus?

Kiedy W głowie się nie mieści 2 będzie na Disney Plus?