Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 19 sierpnia 2022, 15:58

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Marvel postawił twórcom She-Hulk jeden warunek w związku z powrotem Daredevila

Mecenas She-Hulk zadebiutowała na platformie Disney+. Jak wiemy, w kolejnych odcinkach serialu, gościnne występy zaliczą m.in. Wong, Abominacja czy Daredevil. Co ciekawe, pojawienie się tego ostatniego wymagało od twórców spełnienia jednego warunku.

Fot.: Mecenas She-Hulk, Jessica Gao, Marvel Studios, 2022/ Daredevil, Drew Goddard, Netflix, 2015.

Pierwszy odcinek Mecenas She-Hulk już za nami. Serial, o którym głośno było na długo przed premierą, opowiada historię kuzynki Bruce’a Bannera – Jennifer Walters. Młoda bohaterka w wyniku wypadku samochodowego przypadkowo przejmuje niezwykłe geny Hulka. Od tej pory jej życie wywraca się o 180 stopni.

Jako że tytuł Marvela jest jedną ze sztandarowych produkcji na platformie Disney+, od wielu tygodni trwała imponująca kampania promocyjna serialu. Oprócz oryginalnych technik promowania dzieła (stworzenie profilu She-Hulk na Tinderze), postawiono również na klasyczne materiały wideo zapowiadające widowisko. To właśnie dzięki jednemu z nich dowiedzieliśmy się o tym, że w Mecenas She-Hulk pojawi się Daredevil.

Chociaż jego rola wciąż jest trzymana w tajemnicy, to ekipa serialu zdążyła podzielić się kilkoma ciekawostkami na temat powrotu tej kultowej postaci portretowanej przez Charliego Coxa.

Przypomnijmy, że niedawno Tatiana Maslany, odtwórczyni głównej roli, powiedziała, iż jego powrót będzie "niesamowity". Natomiast scenarzystka serialu, Jessica Gao, dodała, że widzowie otrzymają nieco „jaśniejszą stronę” Daredevila.

Ostatnio twórczyni w rozmowie z portalem Lifehacker postanowiła rzucić nowe światło na powrót bohatera.

Gao ujawniła, że władze Marvel Studios o dziwo, nie miały żadnych konkretnych zasad dotyczących wykorzystania postaci.

Zazwyczaj jak to robią, to raczej pozwalają nam zaproponować, co chcemy zrobić, niż dają nam wytyczne. Kiedy po raz pierwszy powiedzieli nam, że możemy go wykorzystać, nie mogliśmy w to uwierzyć. A gdy wymyśliliśmy historię i to, co chcieliśmy, żeby zrobił, fakt, że wciąż nie mówili "nie", był dla nas szokujący – powiedziała (via TheDirect).

Scenarzystka dodała, że jedynym warunkiem umieszczenia herosa w serialu, było dostosowanie kostiumu Daredevila do odgórnych wymagań. Specjaliści z Marvel Studios dokładnie wiedzieli, jak ma wyglądać i chcieli mieć pełną kontrolę nad jego przedstawieniem (w tym przypadku będzie on czerwono-żółty).

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.