Serial Indiana Jones jednak nie powstanie? Lucasfilm ponoć anulowało projekt

Serial o Indianie Jonesie miał powstawać dla Disney+. Teraz wiemy, na jakim etapie jest ta produkcja.

news
24 marca 2023
3
Źrodło fot. Indiana Jones i artefakt przeznaczenia, James Mangold, Lucasfilm, 2023
i

W listopadzie 2022 roku wraz ze szczegółami filmu Indiana Jones i artefakt przeznaczenia pojawiła się też informacja o planowanym spin-offie, który miałby się pojawić na Disney+. W roli producentów występowali zarówno sam Disney, jak i Lucasfilm. Fabuła opowiadałaby o wydarzeniach sprzed akcji filmu Poszukiwacze zaginionej Arki z 1981 roku, przedstawiając losy mentora Jonesa, Abnera Ravenwooda. Ten miałby być egiptologiem i archeologiem, po którym Indiana przejął smykałkę do przygód. Niewykluczone, że zamiast Harrisona Forda ujrzelibyśmy więc młodszego aktora w roli Jonesa.

Według Jeffa Sneidera, znanego krytyka filmowego, spin-off Indiany Jonesa został odłożony na później, a Disney ponoć przekazał studiu Lucasfilm, by skupili się teraz na Gwiezdnych wojnach. Informacja ta pojawiła się na krótko po tym, jak gigant anulował Willow, serial, którego współtwórcą był właśnie Lucasfilm. Nie chodzi jednak o to, że Disney odrzucił projekt dodatkowej historii o Jonesie. Wydaje się, że strony doszły do porozumienia w tej kwestii.

Wcześniej Sneider informował na swoim Twitterze o szczegółach tworzonego serialu:

Serial Indiana Jones jednak nie powstanie? Lucasfilm ponoć anulowało projekt - ilustracja #1
Źródło: Twitter / TheInSneider

Biblioteka Disney+ w ostatnich latach jest zasilana aktorskimi i animowanymi serialami Star Wars od Lucasfilm, czego dobrym przykładem jest Mandalorian czy Księga Boby Fetta. W planach są także kolejne produkcje i dlatego Disney naciska na wytwórnię, chcąc jak najlepiej wyczerpać potencjał Gwiezdnych wojen. W poszukiwaniu tych seriali najlepiej wybrać się prosto na Disney+.

Nie jest jednak powiedziane, że Disney nie powróci do pomysłu na spin-off z Indianą Jonesem. Te plotki zostały zawarte w podcaście The Hot Mic, który prowadzi John Roch. Pewne jest natomiast to, że widzowie doczekają się kolejnego filmu z Harrisonem Fordem w roli głównej.

Mateusz Libera

Mateusz Libera

Przygodę z pisaniem rozpoczął od tworzenia opowiadań na lekcjach w gimnazjum, później ruszył humanistyczną ścieżką, wybierając studia z dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Swoje pierwsze teksty publikował na autorskim blogu i w konkursach, by na początku 2023 roku trafić do działu filmowego redakcji Gry- OnLine.pl, gdzie rozpoczął pracę jako autor artykułów o tematyce filmowej. Oprócz tego interesuje się fantastyką, historią, grami RPG i strategiami. Jest też wieloletnim graczem League of Legends – gra od drugiego sezonu. Ponadto pisze książki przygodowe i fantasy, lecz w tej dziedzinie jest jeszcze debiutantem. Na rynku wydawniczym ma na razie jeden zbiór opowiadań.

2. sezon Andora nie powtórzy błędu The Mandalorian

2. sezon Andora nie powtórzy błędu The Mandalorian

Co ze Spider-Manem 4 z Tomem Hollandem? Wreszcie pojawiły się nowe wieści

Co ze Spider-Manem 4 z Tomem Hollandem? Wreszcie pojawiły się nowe wieści

Co obejrzeć na Netflix, HBO Max i Disney Plus w weekend 2-4 czerwca 2023 roku

Co obejrzeć na Netflix, HBO Max i Disney Plus w weekend 2-4 czerwca 2023 roku

Disney Plus na czerwiec 2023 - lista seriali i filmów

Disney Plus na czerwiec 2023 - lista seriali i filmów

Ben Affleck bezlitośnie nabija się z Armageddonu, a internauci to kochają

Ben Affleck bezlitośnie nabija się z Armageddonu, a internauci to kochają