Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 10 sierpnia 2022, 09:00

Serial I am Groot jest dostępny na Disney Plus

Na Disney+ można już oglądać I am Groot. Jest to krótkometrażowy serial animowany opowiadający o przygodach małego Groota, którego mogliśmy zobaczyć w drugiej części Strażników Galaktyki.

Źródło: YouTube / Marvel Entertainment

W lipcu Marvel Studios zapowiedziało, że I am Groot będzie miało premierę 10 sierpnia i słowa dotrzymało. Na Disney+ pojawiło się właśnie pięć odcinków tego sympatycznego serialu animowanego.

Fabuła I am Groot jest osadzona pomiędzy Strażnikami Galaktyki a jedną ze scen po napisach Strażników Galaktyki 2. W serialu zobaczymy pierwsze kroki Groota poza doniczką, a także jego szalone przygody. W zaprezentowanym wcześniej zwiastunie pokazano między innymi, że napotyka on cywilizację kosmitów, dla której nawet taki mały Groot jest ogromny.

To jednak będzie dotyczyło wyłącznie dwóch pierwszych odcinków serialu. W trzecim Groot będzie szukał źródła dziwnych dźwięków na pokładzie Quadranta i spotka tam zmiennokształtnego kosmitę, co skończy się nietypową interakcją.

Serial I am Groot jest dostępny na Disney Plus - ilustracja #1
Źródło: Marvel.com

Czwarty odcinek przypomni o higienie, ponieważ Groot postanowi wziąć kąpiel, czego wynikiem będzie nagły rozrost liści. Dla tego przedstawiciela Flora colossi będzie to idealna okazja, żeby pobawić się trochę swoim wyglądem i zobaczyć, w czym mu będzie najlepiej.

W serialu nie zabraknie towarzysza Groota, Rocketa, który w ostatnim odcinku będzie musiał odnaleźć się w roli nie tylko przyjaciela, ale i rodzica, gdy mały Groot spróbuje namalować portret swojej rodziny, czyli Strażników Galaktyki.

Głos drewnianemu maluchowi podłoży oczywiście Vin Diesel i co najważniejsze, produkcja ma być całkowicie kanoniczna względem Marvel Cinematic Universe. Drugi sezon pojawi się prawdopodobnie w 2023 roku i również będzie składać się z pięciu odcinków, ale na razie brakuje szczegółów.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.