Amazon podszedł do swojego drugiego najdroższego serialu z wielkim rozmachem

Wielkimi krokami zbliża się premiera serialu Citadel, czyli jednej z najdroższych produkcji Amazona. Kulisy powstawania widowiska przybliżył nieco jego twórca, Joe Russo.

news
Kamil "grim_reaper" Kleszyk 17 kwietnia 2023
7
Źrodło fot. Citadel, Joe Russo, Anthony Russo, Amazon Studios, 2023
i

Już za niecałe dwa tygodnie na platformie Prime Video zadebiutuje pierwszy odcinek Citadel. Nie dziwi fakt, że produkcja, która reklamowana była jako jeden z najdroższych serialowych projektów w historii małego ekranu, budzi tak wiele emocji wśród niecierpliwych widzów. Atmosferę oczekiwania podgrzewają dodatkowo showrunnerzy widowiska – Joe i Anthony Russo. Niedawno ten pierwszy wziął udział w szkockim Sands International Film Festival, gdzie promował Citadel.

Amazon Prime Video kupisz tutaj

Po uroczystym pokazie serialu Joe Russo udzielił wywiadu m.in. redakcji Deadline. W rozmowie z dziennikarzami został zapytany m.in. o kulisy powstawania produkcji. Twórca zdradził, że głównym czynnikiem, który zachęcił ich [braci Russo] do udziału w projekcie, była imponująca wizja Amazona na serię. Amerykański gigant snuje plany o całym szpiegowskim uniwersum, tworzonym w wielu zakątkach świata przez tamtejszych aktorów i filmowców.

Najważniejszym aspektem tego projektu jest to, że Jennifer Salke [szefowa Amazon Studios – przyp. red.] przyszła do nas z bardzo odważnym i szlachetnym pomysłem, który brzmiał: „Hej, dlaczego nie opowiedzieć historii, która jest na tyle bogata, że możemy podzielić ją na wiele serii i inne rynki? Tam możemy znaleźć najlepszych artystów i twórców, którzy opowiedzą własną wersję historii w ich własnym języku”. To był niesamowity pomysł. I do nas, facetów, którzy spędzili długi czas komunikując się z publicznością na całym świecie poprzez produkcje Marvela, ten pomysł przemówił.

Uwielbiamy współpracę z ludźmi. Uwielbiamy słyszeć różne głosy. Jesteśmy zmęczeni ciągłym słuchaniem tych samych ludzi. Więc jeśli możemy korzystać z platformy i zasobów Amazona, a Jen jest skłonna użyć tej platformy, aby pomóc artystom i innym regionom na całym świecie opowiedzieć swoje historie na międzynarodową skalę, to wszyscy jesteśmy za tym – wyjaśnił Joe Russo.

Nie ma wątpliwości, że plany Amazona robią wrażenie. Niemniej jednak należy pamiętać, że rozszerzenie marki będzie w dużej mierze zależało od tego, z jakim odbiorem widzów spotka się serial Citadel. O tym przekonamy się już 28 kwietnia, bowiem wtedy produkcja trafi do biblioteki Prime Video.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

Bohaterowie z Fallouta. Wyjaśniamy, kto jest kim w serialu Amazona

Bohaterowie z Fallouta. Wyjaśniamy, kto jest kim w serialu Amazona

Czy serial Fallout powróci z 2. sezonem na Amazon Prime Video?

Czy serial Fallout powróci z 2. sezonem na Amazon Prime Video?

Kim jest Lucy z serialu Fallout? Wszystko, co wiemy o postaci granej przez Ellę Purnell

Kim jest Lucy z serialu Fallout? Wszystko, co wiemy o postaci granej przez Ellę Purnell

Kim jest Ghoul z serialu Fallout? Oto, co wiemy o bohaterze granym przez Waltona Gogginsa

Kim jest Ghoul z serialu Fallout? Oto, co wiemy o bohaterze granym przez Waltona Gogginsa

Gwiazda Johna Wicka 4 krytykuje akcję w Road House - i ma rację!

Gwiazda Johna Wicka 4 krytykuje akcję w Road House - i ma rację!