Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 6 sierpnia 2022, 10:15

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

W Endgame mogli zginąć wszyscy oryginalni Avengersi

Avengers: Koniec gry przyniosło śmierć Iron Mana i Czarnej Wdowy. Odejście tej dwójki było tragedią dla fanów superbohaterów. Okazuje się, że trauma widzów po seansie mogła być znacznie większa.

Avengers: Koniec gry/ Marvel Studios.

Ponad trzy lata temu na duże ekrany trafiła superprodukcja Avengers: Koniec gry. Najbardziej kasowe widowisko w historii kina, oprócz ogromnych dochodów przyniosło również sporo łez wśród fanów Marvela. W filmie pożegnaliśmy Iron Mana i Czarną Wdowę, którzy poświęcili swoje życia dla dobra ludzkości.

Jeśli śmierć wspomnianych bohaterów była dla Was ciężkim doświadczeniem, to wyobraźcie sobie, że szef Marvel Studios, Kevin Feige, rozważał w tej kwestii znacznie bardziej radykalne kroki.

Prawdziwa jatka

Reżyserzy widowiska, Anthony i Joe Russo, potwierdzili ostatnio w podcaście Happy Sad Confused, że sternik Marvela namawiał ich na zabicie wszystkich oryginalnych Avengersów. Oznacza to, że Chris Evans (Kapitan Ameryka), Jeremy Renner (Hawkeye), Chris Hemsworth (Thor) i Mark Ruffalo (Hulk) również spotkaliby się ze śmiercią.

Wiedzieliśmy, że po Wojnie bez granic musimy postawić bohaterów w pozycji, gdzie nikt nie będzie bezpieczny. Krążyło dużo plotek na temat tego, kto umrze. Kevin w pewnym momencie zasugerował nawet, żeby zmieść z planszy wszystkich z oryginalnego składu. Uznaliśmy, że to będzie zbyt agresywne, a widzowie nie będą w stanie tego przetworzyć. Zabicie jednej czy dwóch postaci poprzez ich poświęcenie dla reszty sprawia, że w filmie są momenty, gdzie akcja się zatrzymuje, a widz może przeżyć emocjonalne katharsis, zanim fabuła ruszy do przodu – zdradzili twórcy.

„Nie zabijajcie Tony’ego”

Bracia postanowili jednak wybrać bardziej bezpieczną wersję uśmiercenia tylko dwóch postaci. Mimo to, nawet ta decyzja spotkała się z pewnym oporem. Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że Anthony Russo w wywiadzie dla Vanity Fair wyznał, iż Jon Favreau skontaktował się z duetem i próbował przekonać ich, by oszczędzili Tony’ego Starka.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.