Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 24 listopada 2022, 14:31

Scenarzysta filmu Łotr 1 podzielił się intrygującym pomysłem na serial Star Wars

Gwiezdne wojny to uniwersum, które jest po brzegi wypełnione niewykorzystanymi pomysłami. Jednym z nich podzielił się scenarzysta filmu Łotr 1.

Źrodło fot. Łotr 1; Gareth Edwards; Lucasfilm; 2016
i

Nie od dzisiaj wiadomo, że nie wszystkie pomysły na filmy i seriale są realizowane. Nie inaczej było w przypadku niektórych projektów, które miały być osadzone w świecie Gwiezdnych wojen.

Jeden z niewykorzystanych do tej pory pomysłów opublikował na Twitterze Gary Whitta, scenarzysta niezwykle dobrze ocenianego Łotra 1. W napisanym przez siebie wpisie przyznał, że chciał pokazać, jak wyglądało uniwersum Gwiezdnych wojen po upadku Imperium.

Scenarzysta filmu Łotr 1 podzielił się intrygującym pomysłem na serial Star Wars - ilustracja #1
Źródło fot.: Twitter / Gary Whitta

Lata temu wraz z współautorem scenariusza Łotra 1, Chrisem Weitzem, mieliśmy świetny pomysł na serial o drużynie rebeliantów w stylu Mosadu, tropiących imperialnych złoczyńców wojennych, którzy uciekli po upadku Imperium. Mogłoby to być świetne zakończenie do Łotra 1. Niestety nigdy nic z tym nie zrobiliśmy.

Disney+ kupisz tutaj

Patrząc na reakcje pod tym wpisem można zauważyć, że wielu fanów Gwiezdnych wojen chciałoby zobaczyć podobną produkcję w ich ulubionym uniwersum. Czy jednak jest szansa na powstanie takiego projektu?

Jest to raczej wątpliwe w najbliższym czasie. Okres pomiędzy Powrotem Jedi a Przebudzeniem Mocy jest w ostatnim czasie dość mocno eksploatowany. Wszak to właśnie wtedy rozgrywa się akcja Mandalorianina i Księgi Boby Fetta. Niewykluczone jednak, że Disney wraz z Lucasfilm zdecydują się na stworzenie kolejnej historii dziejącej się w tym ramach czasowych.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Marcin Nic

Marcin Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w zeszłym roku wylądował w GOL-u. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Przez większą część roku chodzi niewyspany, w związku z zarywaniem nocek na oglądaniu meczów NBA. Nadal jednak uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

więcej