Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 5 listopada 2022, 15:22

W 2. sezonie Andor zabierze widzów do kultowej lokacji z Gwiezdnych wojen

Twórca serialu Andor, Tony Gilroy, ujawnił nieco szczegółów na temat kontynuacji popularnej produkcji Disneya. Na uwagę zasługuje między innymi fakt, że bohaterowie w drugim sezonie odwiedzą planetę Yavin IV, znaną z oryginalnej trylogii George'a Lucasa.

Źrodło fot. Andor, Tony Girloy, Lucasfilm, 2022, Łotr 1, Gareth Edwards, Lucasfilm, 2016
i

Historia Cassiana Andora, podobnie jak kilku innych bohaterów uniwersum Gwiezdnych wojen (Vader, Obi Wan, Yoda), posiada jeden wspólny dla nich element: wiemy dokładnie, gdzie i kiedy kończy się historia tych postaci. W przypadku Andora jego opowieść zmierza w kierunku Łotra 1 i decyzji o poświęceniu się dla Rebelii. Nim jednak do tego doszło, bohater przeszedł długą drogę, o której warto opowiedzieć. Wiele wskazuje na to, że przystankiem przed finałem była legendarna planeta Yavin IV.

W jednym z najnowszych wywiadów twórca serialu, Tony Gilroy, poruszył kilka kwestii dotyczących drugiego sezonu Andora. Zdradził m.in., że scenarzystami kolejnej odsłony przygód legendarnego rebelianta ponownie zostaną Beau Willimon i jego brat, Dan Gilroy. Ponadto dołączy do nich Tom Bissell.

Miłośników gwiezdnego uniwersum z pewnością ucieszy fakt, że w kontynuacji serialu, akcja – choć nie wiemy w jak dużym stopniu – odbywać się będzie na lesistej planecie Yavin IV. Przypomnijmy, że jest ona jednym z 26 księżyców gazowego giganta Yavin Prime. Widzowie mogą pamiętać ją chociażby z Nowej nadziei (wtedy po raz pierwszy została ona zaprezentowana na ekranie). To właśnie stamtąd wystartował Luke, by dołączyć do bitwy o Yavin na Gwieździe Śmierci.

Co ciekawe, księżyc pojawił się również w 2016 roku w Łotrze 1, zatem udanie się na Yavin IV jeszcze głębiej połączy samego Cassiana z Rebelią.

Tak z kolei prezentuje się wypowiedź reżysera Andora:

Tom Bissell jest fajnym i naprawdę, naprawdę interesującym, wszechstronnym i dobrym scenarzystą. [Jest] również wielkim fanem Gwiezdnych wojen, a my chcieliśmy mieć pewność, że mamy kolejnego profesjonalistę, ponieważ dążymy do Łotra 1. Teraz zmierzamy na Yavin, a potem w miejsca, które ostatecznie muszą utkać drogę powrotną do źródła. Dlatego dołączył [do nas] Tom i jest świetny; więc ma też kilka swoich epizodów – wyjawił Gilroy w rozmowie z Collider.

Przypomnijmy na koniec, że aktualnie na platformie Disney+ możecie oglądać pierwszy sezon Andora, którego kolejne odcinki udostępniane są w środy.

Disney+ kupisz tutaj

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej

kalendarz wiadomości
2022
listopad
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.