Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 13 grudnia 2022, 10:57

Rick i Morty sezon 6 - wyjaśniamy, co się stało w finale

W finale szóstego sezonu Ricka i Morty’ego działo się sporo. Ostatni odcinek wyjaśnił wszystkie zawiłości fabularne oraz otworzył furtkę dla kolejnej serii. Dzięki temu wiemy, czego można spodziewać się po siódmym sezonie produkcji.

Źrodło fot. Rick i Morty; Dan Harmon i Justin Roiland; Adult swim; 2013
i

Tekst zawiera spoilery związane z dziesiątym epizodem szóstego sezonu Ricka i Morty’ego.

Dziesiąty odcinek szóstego sezonu Ricka i Morty’ego bardzo szybko przeradza się w wielki finał sezonu. W trakcie całego epizodu wyjaśniane są kolejne wątki i na sam koniec otrzymujemy delikatną podpowiedź, czego spodziewać się po siódmym sezonie.

HBO Max kupisz tutaj

Co wydarzyło się w dziesiątym odcinku nowego sezonu Ricka i Morty’ego?

Upuszczenie miecza świetlnego podczas imprezy świątecznej doprowadziło do zdradzenia tożsamości przyjaznego Ricka. Okazało się, że to po prostu robot, którego prawdziwy Rick zaprogramował dla swojej rodziny, gdy sam siedział w laboratorium i starał się odnaleźć Ricka Prime’a na bazie hologramów oraz jednej z pułapek arcywroga. Teoretycznie cel udało się osiągnąć, ale okazało się, że przeciwnik znajduje się w przynajmniej kilkudziesięciu lokacjach jednocześnie. Dlaczego? Tego nie wiemy. Mogą to być roboty, klony lub zrekrutowani wrogowie dwójki bohaterów, którzy pragną zemsty i są gotowi sprzymierzyć się z Rickiem Primem.

Wracając do robota, czemu Rick w ogóle go zbudował? Mechaniczny Rick jest o wiele lepszym członkiem rodziny. Wszyscy go uwielbiają i powodem tego może być fakt, iż Rick zaprogramował maszynę, aby była 22% bardziej czuła od niego. Mimo kłótni i konfliktu pomiędzy chłopcem a dziadkiem, robot Rick wspomina, że wszystko to, co on robi, to jego twórca także by zrobił, ponieważ to on go stworzył i zaprogramował. To sprawia, że Rick z Mortym w końcu się godzą i starszy mężczyzna wciąga chłopaka w plan złapania Ricka Prime’a informując, że to zniszczy także jego życie i sam się o to prosił.

Jednocześnie zdradzono informacje dotyczące siódmego sezonu. Rick mówi wprost, że nigdy wcześniej nie był tak blisko zemsty na swoim arcywrogu i kolejna seria będzie dotyczyła finału polowania na nemezis. Jednak może nie rozegra się to na ekranie przed widzami, tylko gdzieś w tle. Czyli tak samo, jak w szóstym sezonie, w którym wydawało się, że twórcy całkowicie porzucili główną linię fabularną. Dopiero na sam koniec okazało się, że to nieprawda.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Zbigniew Woźnicki

Zbigniew Woźnicki

Swoją podróż z pisaniem i publicystyką zaczął już wiele lat temu, bo w listopadzie 2021 roku. Wtedy to na Allegro można było zobaczyć jego newsy związane z grami, technologią oraz mediami społecznościowymi. Wkrótce zawitał na GRY-OnLine i Filmomaniaka, gdzie można podziwiać prezentowane przez niego nowości związane z branżą filmową. Mimo związku z serialami, to jego serce należy do gier wszelakiego typu. Żaden gatunek mu nie straszny, a przygoda z Tibią nauczyła go, że niebo i muzyka w grach są całkowicie zbędne. Swoimi doświadczeniami mógł się dzielić podczas moderowania forum mmorpg.org.pl lata temu, ale pod innym nickiem, żeby nie można było go namierzyć. Jak przystało na prawdziwego Polaka uwielbia ponarzekać, więc jego felietony to głównie marudzenie na wszystko, co podpadnie.

więcej

kalendarz wiadomości
2022
grudzień
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.