Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 26 stycznia 2023, 12:27

autor: Aleksandra Wosz

Współtwórca Ricka i Morty'ego zwolniony z serialu; opuścił także twórców High on Life [Aktualizacja]

Adult Swim wypowiedziało umowę Justinowi Roilandowi z powodu oskarżeń, które zostały skierowane w jego stronę. Z tego samego powodu mężczyzna zrezygnował ze współpracy ze studiem Squanch Games.

Źrodło fot. Rick i Morty; Dan Harmon i Justin Roiland; Adult Swim; 2013
i

Aktualizacja

Za pośrednictwem portalu Variety dowiedzieliśmy się, że w związku z zaistniałą sytuacją 20th Television Animation i Hulu Originals również zerwały współpracę z Justinem Roilandem. Produkcje, z którymi związany był twórca, czyli Solar Opposites i Koala Man, będą kontynuowane bez jego udziału.

Oryginalna wiadomość z 25.01.2023

Justin Roiland współtworzył popularny serial animowany dla dorosłych, Rick i Morty. Mężczyzna również użyczał głosu głównym bohaterom. Adult Swim, studio zajmujące się serialem, zerwało jednak z nim współpracę w związku z zarzutami, które padły w jego stronę.

Roiland stracił możliwość dalszej pracy nad serialem, ponieważ został oskarżony o przemoc domową. Incydent miał mieć miejsce w 2020 roku w hrabstwie Orange i dotyczyć kobiety, z którą w tamtym czasie spotykał się Roiland. W związku z tamtymi wydarzeniami mężczyzna trafił do więzienia i został zwolniony za kaucją wynoszącą 50 000 dolarów. Proces w tej sprawie nadal trwa.

W oficjalnym oświadczeniu Adult Swim Marie Moore, starszy wiceprezes ds. komunikacji, wyznała, że studio zakończyło współpracę z Justinem Roilandem (via The Hollywood Reporter).

Pojawiają się doniesienia, że prace nad serialem Rick i Morty będą kontynuowane, a role Roilanda zostaną ponownie obsadzone. Cała ta sytuacja może być ogromnym ciosem dla wysoko ocenianej animacji. Roiland miał wielki wpływ na tworzenie serialu i ukształtował postacie Ricka oraz Morty’ego swoim głosem.

Za pośrednictwem Twittera podzielono się również informacją, że Justin Roiland zrezygnował ze współpracy ze studiem Squanch Games. Mężczyzna pracował tam nad tytułem High on Life. Gra będzie dalej tworzona bez jego udziału.

Roiland nadal zajmuje się kilkoma projektami, ale nie wiadomo, jak rozwinie się ta sytuacja. Wyjaśni to rozprawa sądowa, a także decyzje, które podejmą pozostali pracodawcy mężczyzny.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.