Wiemy, na kim skoncentruje się nowy Obcy i kiedy zaczną się zdjęcia

Nowy film z serii Obcy jest już pewnikiem. 20th Century Studios przedstawiło obsadę, zarys fabuły i status najnowszej produkcji.

news
Mateusz Libera 4 marca 2023
6
Źrodło fot. Obcy: Przymierze, Ridley Scott, 20th Century Fox, 2017
i

Nowy Obcy nie doczekał się jeszcze tytułu, za to Internet obiegła informacja na temat obsady filmu i historii, jaką przedstawi. W głównych rolach zobaczymy Davida Jonssona, Archie’ego Renauxa, Spike’a Fearna czy Aileen Wu. Ostatnio zaś pisaliśmy o tym, że do obsady dołączyła także Isabela Merced, która wcześniej wcieliła się w szekspirowską Julię w Rosaline z 2022 roku.

Fabuła nowego Obcego skupi się na „grupie młodych ludzi, którzy będą musieli zmierzyć się z najbardziej przerażającą formą życia we wszechświecie”. Akcja filmu rozegra się w odległej, pozaziemskiej kolonii.

Obsadzona na początku Cailee Spaeny swoją postać porównała do bohaterki granej przez Sigourney Weaver w pierwszych filmach o Obcym. Jeśli na tym podobieństwa się nie zakończą, można się spodziewać, że film w jakiś sposób będzie próbował nawiązywać do klasyki gatunku, czyli horrorów science-fiction z drugiej połowy XX wieku. Informację o obsadzie, fabule i dacie rozpoczęcia zdjęć podał The Hollywood Reporter.

Jeżeli chodzi o reżysera, to postawiono na Fede’a Alvareza, który na swoim koncie ma takie straszaki jak remake Martwego zła czy Nie oddychaj. Producentami filmu są z kolei Ridley Scott i Michael Pruss, a także Brent O’Connor, Elizabeth Cantillon i Tom Moran.

Nowy Obcy dołączy do prequeli, tworząc serię wraz z Prometeuszem i Obcym: Przymierze. Wydarzenia z tych produkcji miały miejsce przed akcją z Obcego: Ósmego pasażera Nostromo i jego kontynuacji z lat 80. i 90.

Prace nad nowym filmem rozpoczną się 9 marca. Na razie nie wiadomo nic na temat potencjalnej daty premiery. Wszystkie pozostałe filmy z serii, wraz ze spin-offami, możecie obejrzeć na Disney+.

Disney+ kupisz tutaj

Mateusz Libera

Mateusz Libera

Przygodę z pisaniem rozpoczął od tworzenia opowiadań, później ruszył humanistyczną ścieżką, wybierając studia z dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Swoje pierwsze teksty publikował na autorskim blogu i w konkursach. Na początku 2023 roku trafił do działu filmowego GRYOnline.pl, gdzie rozpoczął pracę jako autor artykułów o tematyce filmowej. Interesuje się fantastyką, historią, grami RPG i strategiami. Jest też wieloletnim graczem League of Legends – gra od drugiego sezonu. Ponadto pisze książki przygodowe i fantasy, lecz w tej dziedzinie jest jeszcze debiutantem. Na rynku wydawniczym ma na razie jeden zbiór opowiadań.

Obsada nowego Obcego zyskała kolejne nazwisko

Obsada nowego Obcego zyskała kolejne nazwisko

Nowe informacje o Obcym; serial opóźniony z uwagi na ogromną skalę projektu

Nowe informacje o Obcym; serial opóźniony z uwagi na ogromną skalę projektu

Nadciąga serial Blade Runner - potwierdza Ridley Scott

Nadciąga serial Blade Runner - potwierdza Ridley Scott

Serial Obcy nigdy nie dorówna oryginałowi - twierdzi Ridley Scott

Serial Obcy nigdy nie dorówna oryginałowi - twierdzi Ridley Scott