Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 13 października 2021, 12:40

autor: Ignacy Kruk

Serial Obcy nigdy nie dorówna oryginałowi - twierdzi Ridley Scott

Nadchodzący serial o Obcym ma spore szanse na przyciągnięcie fanów oryginalnych filmów. Mimo to częściowo zaangażowany w produkcję Ridley Scott ma pewne wątpliwości co do tego, czy ta interpretacja ksenomorfa ma w ogóle szansę dorównać 8. Pasażerowi Nostromo.

Ostatnie filmy z Obcym w roli głównej zdecydowanie nie są przykładem doskonale przyjętych sequeli. O ile Prometeusz skupił się na eksploracji genezy i cywilizacji twórców Obcego, a niekoniecznie na samym ksenomorfie, to Obcy: Przymierze powrócił do starego dobrego schematu – tj. Obcy versus ludzie. Mogłoby się wydawać, że film zaspokoi potrzeby wieloletnich fanów. Tak się jednak nie stało, a cała społeczność dalej wyczekuje godnej kontynuacji kultowych filmów z lat 80.

Nadzieję fanów ksenomorfa rozbudzić może nadchodzący serial osadzonym w uniwersum Obcego, zwłaszcza że za scenariusz odpowiedzialny jest znany ze znakomitego Fargo Noah Hawley. Niedługo trzeba było czekać, by twórca oryginału pospieszył z metaforycznym wiadrem zimnej wody, skutecznie studząc ekscytację serialową wersją Obcego. Jak powiedział w wywiadzie dla serwisu Independent:

To [serial Noaha Hawleya - dop. red.] nigdy nie dorówna oryginałowi. To wszystko, co powiem.

Jak widać, legendarny reżyser podchodzi do serialu z rezerwą, i choć najpewniej ma rację, że nie dorówna on 8. Pasażerowi Nostromo, to wciąż może być znakomitą produkcją. Warto przypomnieć, że Ridley Scott pracuje obecnie nad prequelem oryginału, ten jednak nie będzie miał wiele wspólnego z Prometeuszem czy Obcym: Przymierze.

Informacje na temat samego serialu są raczej skromne. Wiemy jednak, że nie zobaczymy w nim Ellen Ripley, a fabuła ma być swego rodzaju komentarzem nierówności, które występują w społeczeństwach ludzi. Co ciekawe, produkcja ma porzucić swoje klaustrofobiczne korzenie, osadzając akcję w bardziej otwartych przestrzeniach.

Biorąc to pod uwagę, ciężko powiedzieć, co z tego wszystkiego wyjdzie. Miejmy nadzieję, że zobaczymy kreatywne wykorzystanie ksenomorfa, a realizacja projektu będzie stała na wysokim poziomie.

Data premiery serialu nie została jeszcze ogłoszona.

kalendarz wiadomości
2021
październik
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
          1

2

3 4 5 6 7 8

9

10

11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22

23

24

25 26 27 28 29 30

31

           
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.