Jeden z seriali Star Trek wkrótce dobiegnie końca

Star Trek czy Star Wars? To odwieczne pytanie fanów science-fiction. Obie marki na przestrzeni lat doczekały się wielu tytułów, które pomogły rozbudować oba uniwersa. Ale jeden z kosmicznych seriali wkrótce dobiegnie końca.

news
Marcin "Nicek" Nic 3 marca 2023
5
Źrodło fot. Star Trek: Discovery; Bryan Fuller i Alex Kurtzman; Paramount; 2017
i

Każdy serial prędzej czy później musi się zakończyć. Nie inaczej jest w przypadku Star Trek: Discovery. Wkrótce zobaczymy ostatni odcinek widowiska.

Informację o zakończeniu emisji produkcji podali twórcy – Alex Kurtzman i Michelle Paradise. W oficjalnym pożegnalnym oświadczeniu podziękowali za możliwość przedstawienia tej historii (via The Hollywood Reporter).

Dla nas, jako wieloletnich fanów Star Treka, stworzenie Discovery było niesamowitym osiągnięciem. Uniwersum znaczy dla nas naprawdę dużo i nie moglibyśmy być bardziej dumni z tego, jak nasz serial odcisnął na nim swoje piętno. Dziękujemy fanom z całego świata za ich wkład w naszą niesamowitą podróż. Wasza miłość do bohaterów oraz oczekiwanie na każdy kolejny odcinek i sezon znaczyły dla nas bardzo wiele. Nie możemy doczekać się, aby pokazać Wam wyniki naszej pracy nad finałową serią. Doceniamy Waszą cierpliwość i liczymy, że zaufacie naszym słowom: jest na co czekać.

Przypominamy, że Star Trek: Discovery zadebiutował w 2017 roku i był pierwszym serialem oryginalnym CBS All Access, czyli teraźniejszego Paramount+. Ta produkcja sprawiła, że uniwersum zostało rozbudowane także o kolejne seriale, takie jak Picard, który również niedługo się zakończy.

Inne produkcje w uniwersum Star Trek obejrzysz na Netfliksie

Według zapowiedzi piąty i zarazem ostatni sezon Star Trek: Discovery pokaże, jak kapitan Burnham i załoga USS Discovery, po odkryciu pewnej tajemnicy, ruszą na epicką i niebezpieczną przygodę przez galaktykę.

Zakończenie przygody z Discovery i Pricard nie oznacza, że fani uniwersum nie będą mieli co oglądać. Nadal emitowane będą Star Trek: Lower Decks, Star Trek: Prodigy oraz Star Trek: Strange New Worlds.

POWIĄZANE TEMATY: Star Trek: Discovery

Marcin "Nicek" Nic

Marcin "Nicek" Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w końcu wylądował w GRYOnline.pl. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Miłośnik NBA, który uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

Nicolasa Cage'a nie zobaczymy w Star Wars; aktor wyjaśnia dlaczego

Nicolasa Cage'a nie zobaczymy w Star Wars; aktor wyjaśnia dlaczego

Fani Star Wars czy Star Trek są bardziej toksyczni? Simon Pegg odpowiada

Fani Star Wars czy Star Trek są bardziej toksyczni? Simon Pegg odpowiada

Gwiazdy nowego Star Treka zaskoczone zapowiedzią filmu

Gwiazdy nowego Star Treka zaskoczone zapowiedzią filmu