Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 29 października 2022, 21:59

Nie tylko Black Adam - kolejność oglądania filmów DCEU

DCEU jest systematycznie rozbudowywane kolejnymi produkcjami. Najnowszy Black Adam rozwija filmowe uniwersum. Jednak w jakiej kolejności powinno się oglądać wszystkie filmy?

Źrodło fot. Liga Sprawiedliwości; Zack Snyder i Joss Whedon; Waraner Bros.; 2017
i

Popularność ekranizacji komiksowych nie słabnie. Co roku widzowie mają możliwość obejrzenia przynajmniej kilku produkcji na bazie rysowanych historii ze świata DC oraz Marvela. Pierwsze uniwersum nie jest aż tak rozbudowane jak MCU, jednak najbliższe lata mogą przywrócić znaczenie DC na arenie komiksowych ekranizacji.

Dobrym przykładem poprawienia się sytuacji jest Black Adam, który został niezwykle dobrze przyjęty przez widzów. W najbliższych miesiącach uniwersum filmów spod znaku DC jeszcze bardziej się rozwinie. Na horyzoncie zbliżają się bowiem premiery takich produkcji jak Shazam! Gniew bogów, The Flash oraz Aquaman and the Lost Kingdom. Wszystkie wymienione filmy z pewnością rozwiną uniwersum, a trzeba pamiętać, że prędzej czy później pojawi się zapowiedź Człowieka ze stali 2 oraz Wonder Woman 3.

HBO Max kupisz tutaj

Poniżej zestawiliśmy listę, dzięki której dowiecie się, jak oglądać wszystkie filmy DC w porządku chronologicznym. Na jej potrzeby uwzględniamy jednak tylko filmy, które są częścią DCEU – DC Extended Universe. Dlatego też poniżej nie znajdą się między innymi takie produkcje jak Green Lantern, Joker czy też trylogia Mrocznego Rycerza Christophera Nolana.

DC Extended Universe – kolejność chronologiczna

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Marcin Nic

Marcin Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w zeszłym roku wylądował w GOL-u. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Przez większą część roku chodzi niewyspany, w związku z zarywaniem nocek na oglądaniu meczów NBA. Nadal jednak uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

więcej

kalendarz wiadomości
2022
październik
Nie Pon Wto Śro Czw Pią Sob
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Filmomaniak.pl

Codzienne newsy o filmach i serialach.